Depilacja laserowa

Depilacja laserowa jest w tym momencie najpopularniejszym zabiegiem medycyny estetycznej. Korzystają z niego tłumnie kobiety z drugiej strony również i mężczyźni. Wbrew tego że samodzielnie zabieg można zaszufladkować jako terapia nadmiernego owłosienia to jest on wyjątkowo szeroko dostosowany jako forma do zdobycia ślicznej gładkiej skóry. Z tej przyczyny warto zaznajomić się z niektórymi faktami i mitami dotyczącymi depilacji laserowej.

Skuteczność

Jest to jak mówią najbardziej nierozstrzygnięty temat epilacji. Spowodowane jest to tym że: kliniki zachwala swoje urządzenia jako szczególnie pewne. Obserwując Internet lub reklamy innego formatu widujemy wiele haseł o skuteczności i trwałości depilacji przeprowadzanych w danym zakładzie. Zapewne zaobserwujemy że szczególnie często słychać dwie terminy Vectus i Light Scheer oraz cała gama najróżniejszych mniej głośnych marek. Niestety ciężko to pisać bo sporadycznie coś takiego się zdarza ale dziś w Polsce (oraz na świecie) nawiasem mówiąc te dwie technologie zapewniają pełną skuteczność epilacji. Pozostałe lasery istotnie też mogą skutecznie depilować i umożliwiać spodziewane usunięcie zbędnego owłosienia choć ich skuteczność nie jest udokumentowana tak licznymi badaniami i dowodami jak prezentowanej dwójki. Z czego bierze się ich przewaga? Te dwa modele są pierwsze w swoim rodzaju. Light Scheer był pierwszym w świecie medycyny estetycznej laserem diodowym do depilacji, następne lasery diodowe to ledwie próby stworzenia czegoś równoważnego. Powinno się nadmienić że diodę do depilacji zaprojektowała i opatentowała firma Palomar, który patent został wykupiony przez firmę Lumenis, projektanta Light Scheer. A trzeba o ty wzmiankować ponieważ laser Vectus jest już wprost produktem firmy Palomar który jest unowocześnioną wersją wcześniej przytoczonego lasera. Laser do depilacji Vectus jest w dzisiejszych czasach uznawany za w najwyższym stopniu skuteczny i praktyczny w wielu znanych salonach i klinikach na całym świecie.

Trwałość

Trwałość tz. otrzymywane owoce zabiegu w czasie są wprost wynikiem skuteczności serii zabiegów. Popatrzmy jednak na sprawę że w krótkim czasie czyli miesiąca czy dwóch rezultat depilacji laserem lub technologią IPL będą zbliżone, w obu przypadkach włosy wypadną. Jednak po właściwym laserze nie odrosną, a po IPL tak. Depilacja laserem sprowadza się do uszkadzaniu cebulek włosów z których od razu nic nie wyrośnie, natomiast nasze systemy komórkowe ulegają nieustannej przebudowie, każda komórka w skórze zostaje zmieniona z wyraźną częstotliwością, wskutek tego choć się piszę że jest to trwały zabieg to jednakże jest to ograniczone w czasie. W okresie ok. 2 lat po zrobieniu skutecznej serii zabiegów depilacji następuje słaby odrost poszczególnych włosów. Okresowo trzeba przeprowadzać serie zabiegów przypominających aby umacniać stały skutek depilacji laserowej.

Ból

Jednakże różne osoby w inny stopień wyczuwają ból i mają inne limity czułości to faktem jest że laserowe usuwanie owłosienia jest bolesny, jednak skóra w niektórych strefach jest bardziej czuła a w niektórych mocniejsza. Szykując się do sesji depilacji laserowej trzeba się nastawić na ten fakt, aczkolwiek nie można popadać w skrajność – to nie jest ból który wywoła to że wyślizgniemy się z gabinetu. Wielka cześć osób ściśnie zęby i nie pokaże sygnałów bólu, niektórzy w sumie będą cierpieć. Zapewne wprost przeciwnie słyszeliśmy lub czytaliśmy w spotach reklamowych o bezbolesnej depilacji laserowej. Niestety ale są to triki marketingowe lub co gorsza słabe lasery. Teraz najlepszym laserem do depilacji jest Vectus Amerykańskiej firmy Palomar i poza tym że zabiegi nim reklamowane są określane od czasu do czasu jako bezbolesne z tego powodu że ma 3 stopiony poziom chłodzenia to uwierzcie jest to jednak zasadniczy ból. W sytuacji gdy nie mamy żadnych symptomów w czasie trwania zabiegu to należy się rozważyć czy laser jest sprawne, opcjonalnie czy nie jest zastosowana za mała energia zabiegu. Weźmy pod uwagę ponadto to że wstępne zabiegi będą najbardziej bolesne a następne co raz to mniej, a przy kończącym możemy wyczuwać już jedynie lekkie ciepło. Uzasadnienie jest prosty, na początku nadmiernego owłosienia mamy najwięcej, w czasie trwania serii depilacji laserowej zaczyna ich zmniejszać się dlatego energia lasera zostaje rozproszona.

Bezpieczeństwo

Pewność zabiegu to poważny okoliczność w medycynie estetycznej i kosmetologii. Lasery kojarzą się ogółowi z wąską snopem światła która jest w stanie wszystko rozdwoić. Również lasery wykorzystywane w medycynie źle wykorzystywane są w stanie sprawić sporo uszczerbków. Wpływ mają tutaj dwa składniki: operator i urządzenie. Osoba obsługująca dane urządzenie medyczne musi posiadać wiedzę i doświadczenie, podobnie jak urządzenie musi być bezpieczne i odpowiednio skonstruowane. Ryzyko depilacji laserowej wynika zwłaszcza z tym że możemy wykorzystać za dużą dawkę energii która sparzy obszar zabiegowy. Wartościowy laser do depilacji jest w stanie jednym strzałem spalić kartkę papieru pomalowaną na czarno, w takim razie może na dodatek sprawić ogromną uszczerbek na skórze człowieka. Przychodzi w tym miejscu myśl żeby w takim wypadku nie zadawać większej mocy w ciągu zabiegu tak aby był on bezpieczny. Lecz z przeciwnej strony słabsza moc to słabsza skuteczność. Tutaj dochodzimy do wniosków że zabiegi należy przeprowadzać dużą mocą ale także taką tak aby nie sprawić uszczerbków ciele. Nie jest to proste i przy tym lasery znanych producentów są w stanie rzetelnie porcjować energię. Szczególnie tutaj przydatny jest sensor który można przyłożyć do ciała i zmierzyć konieczną moc do wykonania skutecznego zabiegu depilacji laserowej. Taki czujnik nazywa się Skintel i występuje jedynie laser Vectus. Jak widać tylko najlepsi producenci podchodzą do kwestii bezpieczeństwa w przemyślany sposób.

Koszty

Laserowe usuwanie owłosienia nie należy do tanich zabiegów. Ceny są rozmaite w zależności od rozmiaru partii ciała którą zamierzamy poddać depilacji laserowej. Wydatek wynika z tego że ceny laserów są bardzo duże i dla popularnych producentów wynoszą 200-400 tyś. zł, co przedstawia się w cenie zabiegu. Ale nie można patrzeć tylko na cenę, jako że wygoda jaką można uzyskać dysponując cały czas gładkie ciało nie można wycenić.

Be the first to comment on "Depilacja laserowa"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.