Akcesoria do kamer GoPro

GoPro to kamera, którą można zabrać dosłownie wszędzie. By jednak w pełni wykorzystać jej sportowy potencjał, musimy zastosować do niej odpowiednie akcesoria.

GoPro zmieniło sposób pokazywania sportowych zmagań. Tych z innymi zawodnikami i tych, w których walczy się z samym sobą. Z początku kamera adresowana była do ekstremalnych freaków, którzy dzięki niej wreszcie znaleźli narzędzie pozwalające na sfilmowania w wysokiej jakości swoich wyczynów. To niewielkie urządzenie umożliwiło zwykłym kanapowcom zobaczenie, jak z pierwszej perspektywy wyglądają skoki ze spadochronem, wysokogórska wspinaczka czy nurkowanie w otwartym morzu.

Później jej potencjał dostrzegli sportowcy specjalizujący się w popularniejszych dyscyplinach, a GoPro na stałe znalazło miejsce wśród sprzętu wykorzystywanego do transmisji ich zmagań w TV. Korzysta się z niego między innymi w narciarstwie i wioślarstwie, a od kilku lat jest też przymocowane do roweru każdego z uczestników wielkiego kolarskiego wyścigu Tour de France. Funkcjonalność kamery byłaby jednak dużo mniejsza, gdyby nie szeroka gama dodatkowych akcesoriów. Jak mogą pomóc w rejestrowaniu codziennych treningów i szalonych, wakacyjnych wyjazdów?

Dedykowane uchwyty

W większości dyscyplin ważną rolę odgrywają wolne ręce. Skoro nie można użyć ich do trzymania kamery, projektanci musieli znaleźć inne rozwiązanie umożliwiające zamocowanie GoPro. Akcesoria stworzone w tym celu początkowo przybierały postać prostych uchwytów na kierownicę (przydatnych podczas jazdy na rowerze czy motocyklu) oraz na kask, które dedykowane były między innymi wspinaczom, czy na paralotni. Z czasem jednak powstały jeszcze inne systemy mocowania. Są to na na przykład paski pozwalające nosić kamerę jak latarkę-czołówkę czy szelki, dzięki którym można nagrywać z wysokości klatki piersiowej.

Wraz z nastaniem mody na selfie, w ofercie GoPro pojawiły się też monopody, czyli popularne kijki do selfie. Szczególną popularnością cieszą się wśród vlogerów lifestyle’owych i podróżniczych. Dzięki nim mogą użyć GoPro, by pokazać siebie w centrum wydarzeń ? niezależnie od tego, czy chodzi o rockowy koncert, czy podróż przez mało znane kraje. W górach i na morzu przydatny będzie też szerokokątny obiektyw, dzięki któremu można zrobić zapierające dech w piersiach panoramiczne ujęcia selfie.

Na każdą ewentualność

W większości przypadków w zupełności wystarczy odpowiednio dobrany uchwyt, ale niektóre pasje będą wymagały użycia dodatkowych, przystosowanych do GoPro, akcesoriów. Szczególnie ważne okażą się one dla miłośników sportów wodnych. Choć kamera jest wyposażona w całkowicie wodoszczelną obudowę, na żaglówce lub kite surfingu może po prostu zatonąć, a w głębokim akwenie jej znalezienie będzie potem niemożliwe. Jak temu zaradzić? Wystarczy wyposażyć się w gąbkę lub obudowę wypornościową, a po wpadnięciu do wody, GoPro będzie unosić się na jej powierzchni. Podczas treningów nurkowania przydatne będą też filtry na obiektyw umożliwiające korekcję barwy wody.

Warto też wyposażyć się w jedno z kilku dostępnych etui, które nie tylko zabezpieczy kamerę w czasie podróży, ale też pomieści zapasowe akumulatorki i dodatkowe akcesoria. Ze znalezieniem odpowiedniego modelu nie powinniśmy mieć większych problemów. Obok walizkowych, zamykanych zamkiem błyskawicznym pokrowców, GoPro oferuje też bowiem lekki i praktyczny worek ściągany sznurkiem.

Zapraszamy na www.360sklep.pl

Be the first to comment on "Akcesoria do kamer GoPro"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.