5 propozycji na wakacje jesienią

Jesień to idealna pora na wakacje. Kiedy u nas zaczną się już obniżać temperatura oraz nastanie deszczowa aura, warto wyjechać do ciepłych krajów i się odprężyć. Dodatkowe promienie słoneczne w przypadku deszczowej pogody i szarego nieba, z pewnością naładują nas dodatkową energią.

Jedną z ciekawszych propozycji jest Malta. Sama wyspa jest mniejsza od Warszawy, ale nie ma lepszego miejsca do nurkowania niż Morze Śródziemne w obrębie wyspy. Dla fanów turystyki pieszej polecamy wycieczki do miejsc kręcenia scen do: Gry o Tron, Kod da Vinci czy Gladiator.

Drugą opcją jest Maroko, czyli miejsca z baśni tysiąca i jednej nocy. Będziecie mieli możliwość potargować się na prawdziwym targu, skosztowania orientalnych potraw czy przejażdżki po piaszczystych plażach.

Trzecim popularnym kierunkiem jest Turcja, kraj pysznego jedzenia, bogactwa kulturowego oraz pięknych synagog i meczetów.

Kolejnym popularnym kierunkiem jest Egipt, kraj piramid. To tutaj macie możliwość jazdy na wielbłądach, piękne rafy koralowe, czyste morze, słońce, plaże i dobrą zabawę.

Na ostatnim miejscu są Włochy, Hiszpania i Portugalia, wszystkie kraje leżą nad basenem Morza Śródziemnego. W każdy z tych krajów jest wyjątkowo ciepło podczas naszej jesieni, a ludzie są bardzo mili i przyjaźnienie nastawienie w stosunku do turystów. W żadnym innym kraju nie zostaniemy tak gościnnie potraktowani. Miejscowi bardzo chętnie powiedzą nam co warto zwiedzić, a jak będą mieli wolne popołudnie pokażą nam ciekawe miejsca, których nie znajdziemy w przewodnikach.

W wielu branżach, wakacje są szczytem sezonu i nie ma możliwości wówczas wybrać się na jakikolwiek urlop. Dlatego też można sobie zrekompensować nasze wakacje wojaże, właśnie podczas jesiennej niezbyt sprzyjającej aury w Polsce. Kiedy w Polsce za oknem szaro, buro i ponuro, kiedy dni są coraz krótsze, i zaczynają się zlewać z nocą – jest to najlepszy chyba moment aby wyjechać na tygodniowy lub dwutygodniowy urlop. Do pełni szczęścia przyda nam się tylko jeszcze miejsce, gdzie będziemy mogli się cieszyć ciepłem i słońcem, podczas polskich jesiennych deszczów.

Materiał zrealizowany we współpracy z bm.pl.

Be the first to comment on "5 propozycji na wakacje jesienią"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.