Jak okleić witrynę sklepową?

Obecnie niemal wszystkie stacjonarne sklepy, salony czy lokale usługowe są odpowiednio oznakowane. To zabieg marketingowy, który ma wyróżnić dane miejsce i zachęcić potencjalnego klienta do wejścia do środka. Jedną z najpopularniejszych metod jest oklejanie witryn okiennych. Reklamę w takiej formie można wykonać w różnej formie. Podpowiadamy, jakie są sposoby oklejenia witryny sklepowej.

Folia monomeryczna

Folie monomeryczne to rodzaj folii samoprzylepnej często stosowanej do druku wielkoformatowego. To podstawowa i jedna z najtańszych metod oklejania witryn. Może być stosowana jedynie na płaskich, sztywnych powierzchniach. Wykonane nadruki prezentują się bardzo estetycznie. Kolory są intensywne i dobrze odwzorowane. Witryny sklepowe znakowane folią monomeryczną polecane są głównie do zastosowań krótko- i średniookresowych (maksymalnie 3 lata). Dobrze sprawdzą się między innymi przy okresowych promocjach. Na folii monomerycznej można drukować różnymi sposobami. Najczęściej stosuje się druk UV lub eco-solwent.

Folia szroniona

Folia szroniona to rodzaj materiału imitującego mrożone szkło. Może ona pokryć całą powierzchnię lub jedynie poszczególne fragmenty okien. Witryny okienne ozdobione folią szronioną prezentują się bardzo elegancko, dlatego często spotykane są między innymi w biurach, hotelach, gabinetach lekarskich, bankach, kancelariach.

Folia OWV

Dużą popularnością cieszy się także folia OWV. To technika stosowana w przypadku oklejania całej powierzchni szyby. Jak tłumaczy specjalista z firmy FUJIFILM Sericol: „Folia One Way Vision to rodzaj perforowanej, monomerowej folii PVC. Jej nazwa w wolnym tłumaczeniu oznacza „widoczna z jednej strony”, co bezpośrednio opisuje sposób jej działania. Nadruk wykonuje się właśnie z jednej strony. Niewielkie oczka na całej powierzchni sprawiają, że od strony zadrukowanej folii obraz jest wyraźnie widoczny, natomiast od drugiej strony, np. wewnątrz pomieszczenia, wystąpi jedynie jego delikatne zaciemnienie, nieograniczające możliwości obserwowania tego, co się dzieje na zewnątrz”.

Na folii One Way Vision można drukować różnymi sposobami, w tym między innymi sitodrukiem, drukiem UV czy drukiem solwentowym w wersji hard.

Folia wycinana ploterowo

Wycinanki ploterowe mogą występować jako samodzielna reklama, jednak częściej stanowią uzupełnienie powyższych metod. Folia samoprzylepna wycinana jest maszynowo ploterem w dowolny wzór: napis, logo czy prostą grafikę. Technika pozwala na znakowanie w dowolnym kolorze. Reklama wykonana taką metodą prezentuje się bardzo minimalistycznie i nie ogranicza widoczności w pomieszczeniu.

Share and Enjoy:
  • Facebook
  • Poleć
  • Wykop
  • Śledzik
  • Twitter