Dbanie o groby

Pamięć o zmarłych jest silnie zakorzeniona w polskiej kulturze i nie ma przy tym znaczenia czy jesteśmy osobami wierzącymi czy też nie.  Święto zmarłych obchodzone 1 listopada jest tego niezaprzeczalnym dowodem.

Polacy w czczeniu zmarłych znacząco odróżniają się od innych krajów europejskich. Tradycje związane z dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym łączą ze sobą wiele pokoleń i mimo iż oficjalnie jest to święto kościoła katolickiego, niemalże wszyscy – bez względu na stosunek do wiary obchodzimy je bardzo uroczyście, okazując bliskim nam zmarłym najwyższy szacunek.

Jednym z wyrazów naszego szacunku do zmarłego jest dbanie o miejsce jego pochówku.  Pomnik nawet z cennego i drogiego kruszcu długo nie czyszczony świadczy o małym zainteresowaniu rodziny, a zarośnięte otoczenie grobu dopełnia tylko złego wrażenia o bliskich zmarłego.

W czasach coraz częstszego przemieszczania się w poszukiwaniu pracy wiele osób przebywa z dala od swoich rodzinnych stron i co się z tym wiąże również od rodzinnych grobów. Nieliczni mogą posiłkować się przebywającymi na miejscu krewnymi lub znajomymi, którzy od czasu do czasu uporządkują grób i jego otoczenie, ale coraz więcej osób korzysta z pomocy specjalistycznych firm. Profesjonalna opieka nad grobami Warszawa Memento Mori zadba o groby podczas naszej nieobecności pielęgnując i dekorując nagrobki, a wykonanie prac dokumentuje zdjęciami przesyłając je następnie do zamawiającego usługę. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie również dla ludzi zapracowanych, czy nie mających możliwości zajęcia się grobami z innych względów.

By nie odczuwać dyskomfortu szczególnie w te najważniejsze święta jak 1 i 2 listopada, Wielkanoc, Boże Narodzenie czy daty dotyczące bezpośrednio naszego bliskiego zmarłego, jak urodziny itp., warto jest zlecić sprzątanie grobów Warszawa Memento Mori, firmie która nie tylko kompleksowo zajmie się nagrobkiem, ale też pomoże go zlokalizować w razie naszej niewiedzy. Gdy przybędziemy na grób mamy wtedy więcej czasu na zadumę i modlitwę, a także na spotkania rodzinne.

Share and Enjoy:
  • Facebook
  • Poleć
  • Wykop
  • Śledzik
  • Twitter

Be the first to comment on "Dbanie o groby"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.