Odpocznijmy w basenie

Rewelacyjnym pomysłem na letni odpoczynek jest wyjazd nad wodę. Jednak można pokusić się o coś fajniejszego i jechać na baseny. Jeżeli chodzi o parki wodne, w naszym kraju nie ma zbyt dużego pola do popisu lecz za południową granicą – na Słowacji możemy znaleźć parę ciekawych lokalizacji. Tatralandia i Poprad to miejsca najczęściej odwiedzane przez urlopowiczów. Natomiast decydując się na się na tego typu atrakcje powinniśmy pamiętać o paru rzeczach.

Jadąc w podróż na baseny nie musisz zabrać zbyt wielu przedmiotów. To, co okaże się nam potrzebne powinny z łatwością pomieścić niezbyt duże plecaki szkolne. Jednakże to, co do nich włożymy jest najistotniejsze. Pamiętajmy o tym, iż aquaparki są to przede wszystkim baseny otwarte, na których to utrzymujemy ciągły kontakt ze słońcem. Dlatego bardzo dobrze zabrać ze sobą krem z filtrem UV, bez którego możemy zostać dosłownie poparzeni przez słońce, tym bardziej że mokra skóra jest o wiele bardziej podatna na opalenie niż skóra sucha. Warto pamiętać też o nakryciu głowy. Przegrzanie jej grozi nawet udarem mózgu.

Aquaparki to też wiele innych atrakcji. Korzystać można też z zjeżdżalni a także innych interesujących rzeczy. O ile baseny są na terenach górzystych to dobrze również korzystać z okazji i pozwiedzać pobliskie góry. Zatem warto zabrać ze sobą buty north face by było nam dostatecznie wygodnie a nasza stopa była stosownie zabezpieczona.