Jak ważne jest nastawienie właściciela do swojego psa? – Psi Behawiorysta Gdańsk wyjaśnia

Aby zmienić zachowanie, musisz zmienić sposób myślenia – takim mottem posługuje się znawca psiego zachowania Bartłomiej Masiulaniec, właściciel strony internetowej neuropies.pl. Tak jak łatwo właścicielom zauważyć, kiedy ich czworonożny przyjaciel traci na zdrowiu fizycznym, tak trudno właścicielom zrozumieć kiedy pojawiają się pierwsze symptomy niedopasowania z psem czy jego nieposłuszeństwa.

Kim jest psi behawiorysta?

Behawiorysta Gdańsk to przede wszystkim psi terapeuta, który pomaga swoją wiedzą, doświadczeniem i szacunkiem do czworonogów. Jest to ekspert z dziedziny problemowych zachowań pupili.

Kiedy pojawia się problem behawioralny? W momencie, kiedy zauważymy nietypowe zachowanie, utrudniające zwierzęciu i opiekunom standardowe funkcjonowanie. Największą zaletą behawiorysty jest współpraca z każdym czworonożnym przyjacielem – młodym, starym, schorowanym, zdrowym, przestraszonym i agresywnym,
a najważniejszą rolę w życiu zwierzaka spełnia Jego właściciel, który pełni jednocześnie rolę opiekuna jak i przyjaciela, ale też decydującego o Jego losie zwierzchnika.

Opiekun psa, potrzebujący pomocy behawiorysty, musi wiedzieć, że psi psycholog będzie składał wizyty w domu. Czy jest to konieczne w terapii? Tak, ponieważ psi behawiorysta musi znać codzienne otoczenie czworonoga. Na podstawie analizy przyczyn nieodpowiedniego zachowania, behawiorysta przygotowuje plan jego modyfikacji i sumiennie z należytą starannością będzie nauczać opiekunów właściwego postępowania, komunikacji z psem i realizacji danego planu.

Każdy właściciel, któremu zależy na swoim zwierzęciu jest w stanie zbudować prawdziwą relację z czworonożnym przyjacielem opartą na przywiązaniu, nasileniu emocji i wzajemnym szanowaniu się.

Czy warto skorzystać w pomocy psiego behawiorysty?

Kiedy pojawiają się problemy, które się nasilają to warto zwrócić się do certyfikowanego psiego behawiorysty z Gdańska – Bartłomieja Masiulańca, który swoją pracą i sumiennym zaangażowaniem pomoże poprawić komunikację między Wami i pomoże lepiej zrozumieć zachowanie psa. Nie bez przeczymy mówi się, że najlepszym przyjacielem człowieka jest pies, więc kiedy pojawia się problem to warto zacząć wspólny proces terapeutyczny, który pomoże Tobie jak i Twojemu zwierzakowi. Każdy może potrzebować pomocy specjalisty, nawet Nasz ukochany pies.