Zwiększ zasięg – zastosuj podnośniki nożycowe z napędem elektrycznym

Przy wyborze podnośnika najistotniejszymi kwestiami wydają się: bezpieczeństwo (nie tylko w kwestii zatwierdzenia przez UDT, ale przede wszystkim w praktyce), konserwacja i bezawaryjność. Wiadomo, że umiejętności operatora są sprawą kluczową, jednak łatwość obsługi i manewrowania maszyną znacznie usprawniają pracę.

Spośród maszyn dostępnych na rynku wyróżniają się podnośniki z napędem elektrycznym z serii ES i LE firmy JLG, znanego w branży budowlanej amerykańskiego producenta wysięgników, a od prawie 40 lat obecnego na rynku europejskim.  To właśnie założyciel firmy ? John L. Grove stworzył pierwszy podnośnik koszowy, gdy zauważył rosnące w Stanach zapotrzebowanie na maszynę umożliwiającą bezpieczne prace konserwatorskie i budowlane na wysokościach.

Podnośniki nożycowe JLG z napędem elektrycznym są rozwiązaniem bardzo ekonomicznym, bo po pierwsze ? energooszczędnym, po drugie ? zapewniającym dłuższy cykl roboczy, po trzecie – minimalizującym zużycie płynów hydraulicznych, a dodatkowo niezatruwającym środowiska.  Konstrukcja maszyn była wielokrotnie testowana ? tak, aby zapewnić jak najlepszą wytrzymałość i ograniczyć konieczność przeglądów. Dzięki temu maszyny są prawie bezawaryjne, bardzo trwałe, a to istotne dla zaplanowania firmowego budżetu, szczególnie jeśli w planach jest wynajem maszyny. Czynnikami nie do przecenienia są też cisza w miejscu pracy i brak spalin, które wpływają na produktywność ? w przyjaznych warunkach pracuje się efektywniej. Więcej na ten temat można znaleźć tu: http://jlg.com.pl/kategoria-produktu/podnosniki-nozycowe

Modele JLG z serii ES mają udźwig do 450 kg, wysokość platformy od 5,72 do nawet 9,68 m. Dzięki elektrycznemu napędowi na przednie koła maszyną bardzo dobrze się manewruje. Szerokość podnośników wynosi od 1,17 m do zaledwie 0,76 m, więc w najwęższej wersji maszyna zmieści się w windzie i spokojnie przejedzie przez większość drzwi. Nie dajmy się jednak zmylić kompaktowością ? podnośnik ma ręczne przedłużenie pomostu, co zwiększa przestrzeń roboczą.

Podnośniki z napędem elektrycznym mogą też być większe. Seria LE obejmuje maszyny szersze (1,75 m) o wysokości platformy od 10,06 do 12,19 m, z udźwigiem do 450 kg. Przy zwiększonych gabarytach, podnośniki pracują jednak ekonomicznie ? mają bardzo wydajny układ napędowy, który podwaja cykle robocze w porównaniu z innymi maszynami podobnej wielkości.

Podnośniki nożycowe JLG z serii RS są cenione szczególnie pod wynajem, ze względu na wytrzymałość. Dzięki solidnej konstrukcji m.in. pompa hydrauliczna znajduje się w obrębie ramy ? jest więc dodatkowo chroniona. Maszyny są zwrotne, łatwe w manewrowaniu, nawet na wzniesieniu do 25%. Jednocześnie ich parametry wysokościowe są bardzo dobre ? model 10RS podnosi platformę na 9,75 m (jest w pełni stabilny, bo jego szerokość to 1,22 m). Z kolei 6RS jest węższy (0,81 m) i dzięki kompaktowemu rozmiarowi przejeżdża przez drzwi.

Podsumowując można stwierdzić, że podnośniki nożycowe z napędem elektrycznym są rozwiązaniem zarówno ekonomicznym, jak i praktycznym. Dzięki bezawaryjności i wytrzymałości sprawdzają się także pod wynajem, a łatwość obsługi i możliwości wykorzystania wewnątrz i na zewnątrz podkreślają ich wszechstronny charakter.

Be the first to comment on "Zwiększ zasięg – zastosuj podnośniki nożycowe z napędem elektrycznym"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.