Zdobienie nakrętek – metalizacja czy nadruk?

Popularność nakrętek plastikowych to rezultat ich trwałości, lekkości i niskiej ceny. Jeśli jeszcze się je ozdobi, to stają się piękne i wyjątkowe. Zdobić można je na różne sposoby.

Można sprawić, by nakrętka z plastiku zyskała urok metalowej. Takie działanie to metalizacja. Nakrętki, podobnie jak i wszelkie inne przedmioty z plastiku, mogą posiadać nadruk. I on może być ozdobą. Którą z tych możliwości wybrać?

Metalizacja plastikowych nakrętek ? elegancja

Nakrętka o metalicznym połysku prezentuje się elegancko. Wygląda jak metalowa, ale jej produkcja jest tańsza. To zwykła plastikowa, którą poddaje się metalizacji. Takie zdobienie nakrętek polecane jest wtedy, gdy trzeba podkreślić, że produkt jest prestiżowy. Jakości produktu musi odpowiadać jakość i elegancja opakowania. Nakrętka to ważna jego część. Jeśli jest zdobiona, to ona będzie nadawać mu atrakcyjności. Metalizacja to przekaz dla klienta, że produkt jest elegancki, wyjątkowy, doskonałej jakości. Dodatkowo oddziałuje się kolorem. Różowa metaliczna nakrętka wywołuje inne skojarzenia niż srebrna, złota czy czerwona.

Atrakcyjny nadruk na nakrętce

Produkty metalizowane oddziałują na klientów poprzez tworzenie wrażenia luksusu. Można tworzyć pewne skojarzenia, także wybierając taki czy inny metaliczny kolor. Więcej możliwości oddziaływania na potencjalnych klientów daje nadruk. Co się nadrukuje, w jakim kolorze i na jakim tle, to ma znaczenie dla tego, jaki charakter będą miały nakrętki plastikowe. Z ich specyfiką będzie się wiązać, jakiej grupie odbiorców dedykowany jest dany produkt. Niedrogie produkty dla młodych klientów mogą posiadać wesoły nadruk. To różne esy-floresy czy kwiaty. Nadruk może mieć też pewien określony styl np. folk albo tropikalny, jeśli z takimi skojarzeniami chce się powiązać produkt. Nadruki mogą prezentować się różne. Chodzi o to, by były atrakcyjne i zachęcały do zakupu te osoby, które należą do grupy docelowej, czyli tej, do której dany produkt jest adresowany.

Każda z tych dwóch możliwości ze zwykłych nakrętek uczyni niezwykłe. Metalizacja to dobry wybór, kiedy produkt kierowany jest do dojrzałych lub zamożnych konsumentów. Zachęci taka nakrętka do zakupu także osoby ceniące luksus i piękno. Nadruk pozwala dotrzeć do różnych osób, bo różna może być jego wymowa.

Be the first to comment on "Zdobienie nakrętek – metalizacja czy nadruk?"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.