Zdjęcia a tworzenie stron www

Robienie ciekawej witryny internetowej to dzisiaj nie tylko stosowanie xhtml i optymalizowanie serwisów www, ale także umiejętność dopasowania na niej takiej treści, jaka przyciągnie użytkowników sieci. Każda nowiutka witryna to dobra okazja na sukces jej pomysłodawcy, ale też na upadłość. Kiepsko rozegrana inwestycja może dać nam więcej strat niż zadowolenia. Powiedzmy, że robimy pomysłowy portal społecznościowy, na którym gadżety dla internautów są oklepane, a sam pomysł nie jest warty rejestracji.

Co z tego wyjdzie? Oczywiście zupełnie nic, co mogłoby zyskać sukces i popularność.

Podobnie, gdy otworzyć chcemy portal wycieczkowy, ale nie mamy wiedzy o tym co na nim pisać. Wpisy podróżnicze o Turcji, czy o całym świecie? Wspomnienia z wycieczki ekstremalnej, czy z windsurfingu? A może wszystko jednocześnie? Dobre przemyślenie witryny internetowej to całkowita podstawa. Bez tego nie ma mowy ani na jej przyszłość, ani na aktywnych użytkowników, ani na reklamodawców oczywiście. Co, poza profesjonalnym biznesplanem i strukturą działania powinna mieć portal lub serwis aby zyskać sukces w Internecie? Oczywiście profesjonalnego prezesa, bystrego programistę lub informatyka i autorów, którzy zadbają o barwną i właściwą treść. Każdy tekstowy artykuł, jaki publikowany jest na www, niezależnie od tego czy jest to tekst zdrowotny czy artykuł o figurce dla dzieci, musi zostać upubliczniony ze zdjęciem. Interesujące fotogalerie mają aktualnie bardzo istotne znaczenie ? rozjaśniają treść, pozwalają na nim zawiesić oczy i zachęcają. Dla przykładu, witryna turystyczna której właścicielem jest biuro podróży, prezentuje plusy wycieczki na Majorkę czy do Rzymu. Jeżeli doklei się do takiego tekstu odpowiednie zdjęcie ?można liczyć na większą ilość klientów, niż to biuro, które na swej www doda sam pozbawiony zdjęcia tekst. Internauci chcą obejrzeć urokliwą plażę, tłumy gości w Egipcie, przykładowy zamek na wzgórzu, pałac maharadży czy pola elizejskie na zdjęciu. To kusi. Zresztą sami o tym dobrze wiemy ? po powrotach z wycieczki, najlepszym wspomnieniem są filmy i zdjęcia!

To fotki pozwalają nam przypomnieć sobie jak wyglądał spływ górską rzeką, zabytki weneckie czy urzekająca łódź w Wenecji. I to wówczas ? wchłaniając internetowy artykuł i oglądając dodane fotografie nabieramy ochoty na wyprawę! Skąd pozyskiwać takie ujęcia na stronę w sieci? Możemy wykonać je samodzielnie, wybrać coś z wyszukanych w sieci banków zdjęć, wypożyczyć tematyczne fotografie od rodziny albo wybrać ostatnio najpopularniejszą metodę: szybko kupić bardzo tanie oprawy fotograficzne w sieci i używać je bez utrudnień do aktualnych wątków wklejanych przez nas w serwisie www.