Zaproszenia na Chrzest

piękne zaproszenie na Chrzest Chrzest jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego chrześcijańskiego dziecka a dla krewnych i rodziny jest radosnym świętem, które jest wyborną sposobnością do spotkania się w rodzinnym gronie. Żeby wszystko udało się jak najlepiej trzeba się do uroczystości tej właściwie przygotować, co nie jest zadaniem prostym i wymaga od rodziców pamiętania o następujących problemach:

  • Dobór rodziców chrzestnych. Jest to najbardziej istotna kwestia nie licząc samego chrztu, rodzice ci będą nadzorować wychowania dziecka w wierze katolickiej oraz będą się opiekować nim w przypadku przeróżnych losowych wydarzeń.
  • Określenie osób fotografujących lub filmujących Chrzest. Można to robić samemu (szczególnie gdy ktoś z rodziny jest w tym dobry) bądź można wynająć fachowego fotografa. Istotne jest, aby zrobić to porządnie, zdjęcia z tego spotkania będą nam towarzyszyć przez wiele lat.
  • Trzeba powziąć decyzję, czy przyjęcie ma mieć miejsce w restauracji czy w domu. Impreza domowa ma zawsze lepszy klimat, atmosfera jest intymniejsza, nie ma limitów czasowych na długość trwania imprezy. Z drugiej strony spotkanie w restauracji związane jest się z koniecznością zamówienia sali na konkretną porę, wyższymi opłatami, ograniczeniem katalogu potraw do menu restauracji.
  • Wybór właściwego dnia na organizację ceremonii Chrzcin. Najlepsze są soboty, w tego dnia wszyscy goście mogą dotrzeć nawet z daleka a następnie można przeznaczyć cały następny dzień na powrót w rodzinne strony. Gdy z jakiś względów sobota jest nieodpowiednia to następne są niedziela i piątek.
  • Zadbanie o odpowiednie zaproszenia na Chrzciny. Zaproszenie jest pierwszą rzeczą, która otrzymają zaproszeni goście więc bardzo ważne jest aby wrażenie było jak najlepsze. Gustowne zaproszenia na Chrzest są najbardziej odpowiednią wizytówką mającej się odbyć uroczystości.

Musimy pamiętać, że Chrzest Święty oprócz wielkiej radości, to również ogromne przygotowania. Winniśmy bardzo się starać, aby ta uroczystość utkwiła w pamięci wszystkich zaproszonych gości, tak pokażemy, jak bardzo przeżywamy to wydarzenie. Ale najistotniejsze i tak jest niemowlę przystępujące do Chrztu, dla niego właśnie tak bardzo się staramy.