Zakup rowerku czy orbitreka co wybrać

Wiele osób chce zbudować sobie domową siłownię z której będą mogli korzystać zawsze gdy tylko będą mieli na to ochotę. Osoby takie właśnie często wybierają na pierwszy zakup rowerek treningowy lub orbitreka gdyż jest to urządzenie bardzo popularne i wygodne do ćwiczeń.

Jakie są zalety każdego z urządzeń na to dziś postaram się Wam odpowiedzieć.

Przy wyborze orbitreka należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to jaką wagą może mieć maksymalnie użytkownik, gdyż orbitreki przenoszą mniejsze obciążenia niż rowerki. Drugim ważnym parametrem są wymiary orbitreka gdyż są one zdecydowanie większe niż standardowe rowerki treningowe.

Ostatnim z priorytetów jest możliwość regulacji długości kroku przez co każdy z użytkowników może dostosować urządzenie do własnych potrzeb. Fajnym dodatkiem jest licznik który informuje nas o postępach treningu, jest on nie konieczne ale bardzo się przydaję gdyż motywuje do jeszcze efektywniejszych ćwiczeń.

Główną zaletą ćwiczeń na orbitreku jest możliwość zmniejszenia obciążenia stawów poprzez wykonywanie eliptycznych ruchów. Druga zaleta która jest podobna jak w rowerku to wzmocnienie układu krążenia oraz możliwość redukcji tkanki tłuszczowej.

rower treningowy

Natomiast decydując się na rowerek treningowy należy zacząć od wyboru rodzaju rowerka gdyż istnieją dwa rodzaje takich rowerków: rower do ćwiczeń w pozycji pionowej przypominający standardowy rower oraz rower do ćwiczeń w pozycji półleżącej gdzie pedały umieszczone są w przodzie urządzenia (zaletą jest zmniejszenie obciążenia kręgosłupa). Przy zakupie rowerku należy zwrócić uwagę na możliwości regulacji kierownicy pedałów i siedziska (w rowerkach z wyższej półki możliwość siedziska jest w 4 kierunkach ? przód, tył, góra i dół). Rower także powinien posiadać licznik dzięki czemu łatwiej jest kontrolować postęp treningu.

 

Do zalet rowerków treningowych można zaliczyć że mogą na nim ćwiczyć osoby w każdym wieku niezależnie od kondycji fizycznej. Zalecane są one także dla osób po przebytym zawale. Pozwala zwiększyć wydajność układu krążenia oraz płuc. Dzięki regularnym ćwiczeniom możemy wzmocnić mięśnie nóg oraz efektywnie spalić tłuszcz.

Podsumowując całość zaletą rowerka treningowego jest cena oraz fakt że zajmuje mniej miejsca w porównaniu z orbitrekiem, natomiast zaletą orbitreka jest fakt że poprzez eliptyczne ruchy zmniejszamy obciążenie stawów. Jednak największym minusem jest cena orbitreków która jest zdecydowanie wyższa w porównaniu z rowerkiem.

Be the first to comment on "Zakup rowerku czy orbitreka co wybrać"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.