Zakres materiałów do egzaminu na aplikację radcowską

Często na forach internetowych można spotkać wątpliwości co do tego jak przebiegać ma i co obejmować egzamin na aplikację radcowską. Nie dziwię się, iż wątpliwości w tym zakresie pojawiają się bardzo często, ponieważ zagadnienia, których trzeba się nauczyć występują wręcz w olbrzymiej ilości. Podstawą jest prawo konstytucyjne i jeśli interesuje Was aplikacja radcowska to takowe musicie po prostu znać. Drugim ważnym zakresem prawnym, którego wymaga się podczas takowego egzaminu jest prawo karne.

Znajomość prawa karnego oraz postępowania karnego to pod względem priorytetowości najważniejsza rzecz zaraz po prawie konstytucyjnym. Od tego każdy zainteresowany egzaminem na aplikację radcowską winien zacząć. Kolejna rzecz to zbiór ustaw około kodeksowych. Jest ich całkiem sporo, ale mimo to również wymaga się znajomości tychże właśnie.

Aplikacja radcowska wymaga znajomości także ustaw o fundacjach, stowarzyszeniach, postępowania administracyjnego, ordynacji podatkowych, praw o ustroju sądów powszechnych oraz administracyjnych oraz wielu innych, które wymagane są do egzaminu. Na kursach przygotowujących do takiego egzaminu dowiecie się i tak wszystkich informacji, które będą Wam tutaj potrzebne.

Be the first to comment on "Zakres materiałów do egzaminu na aplikację radcowską"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.