Zakopane – tanie noclegi i wygodne apartamenty

Nie masz siły tura ani kondycji atlety na wysokogórskie wspinaczki, lecz ważne są dla Ciebie odpowiednie noclegi w górach, aby mieć dobrą bazę wypadową na spokojne wycieczki? Zakopane i jego okolice to miejsce właśnie dla Ciebie.

Sun&Snow oferuje szeroką ofertę noclegów w górach, w dogodnych lokalizacjach. Dzięki temu każdy, w zależności od możliwości i kondycji, będzie mógł wybrać odpowiednią dla siebie trasę na krótki lub dłuższy górski spacer.

Znajdź apartament w Zakopanem – idealnym miejscu na wyjazd dla osób o słabszej kondycji

W samym Zakopanym oferta wszelkiego rodzaju apartamentów jest naprawdę szeroka. Oczywiście najlepiej usytuowane są te miejsca w centrum miasta, jak np. noclegi blisko Krupówek. Jednak dogodnym miejscem na nocleg w Zakopanem są również obrzeża miejscowości np. okolice Kuźnic. To stąd można wybrać się na spacer do Wielkiej Krokwi (lub też wjechać tam wyciągiem krzesełkowym i zobaczyć skocznię od góry). Na dalszą wędrówkę proponujemy Drogę pod Reglami. Co ważne, nie jest to część Tatrzańskiego Parku Narodowego, więc wejdziesz tam bezpłatnie. Główna trasa ciągnie się przez 12 kilometrów. Ale to nie wszystko. Możesz też zboczyć nieco z trasy i udać się w stronę Siwej Polany przy Dolinie Chochołowskiej.

Jak Kuźnice – to oczywiście Kasprowy Wierch, na który dostaniesz się dzięki kolejce linowej. Bilety na PKL możesz kupić w kilku punktach, ale pamiętaj, że liczba miejsc jest ograniczona. Jest to chyba najbardziej pożądana atrakcja w Zakopanem, do której, bez względu na porę roku, ustawiają się tłumy turystów. Nic dziwnego, czas oczekiwania na dole rekompensuje przepiękny widok, który można podziwiać zarówno podczas wjazdu, jak i na samym szczycie, z którego rozciąga się imponująca panorama Tatr.

Gubałówka jest kolejnym miejscem przystępnym dla osób starszych lub mniej wprawionych w bojach. Można dostać się na nią na kilka sposobów: pieszo od strony Zakopanego (choć to podejście jest dość wymagające lub pieszo od strony Kościeliska i Butorowego Wierchu). Można też skorzystać z kolejki krzesełkowej nad Polaną Szymoszkową lub ze słynnej kolejki wagonikowej, startującej na początku Krupówek.

Atrakcyjne doliny na obrzeżach miasta – perfekcyjny nocleg w Kościelisku

Dolina Kościeliska to druga co do wielkości dolina po polskiej stronie Tatr – ustępuje miejsca jedynie Dolinie Chochołowskiej. Rozciąga się od podnóża Tatr aż po ich grzbiet, ma 9 km długości i ok. 27 km szerokości. Dolinę Kościeliską można zwiedzać pieszo, góralskimi dorożkami latem lub saniami zimą.

Osoby ze słabą kondycją poradzą sobie ze spacerem po Dolinie Chochołowskiej. Część trasy jest wyłożona równym asfaltem, więc każdy poradzi sobie z taką przechadzką. Zwłaszcza że można to robić swoim tempem. Przez tę pierwszą część można przejechać ciuchcią. Dalej robi się nieco bardziej dziko, ale wciąż szlak zalicza się do tych bardziej łagodnych. Trasa od wejścia na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego do schroniska na Polanie Chochołowskiej ma nieco ponad 7 km i jej przejście zajmuje ok. 2h.

Jeśli priorytetem dla Ciebie są tanie noclegi w Zakopanem dla osób o słabszej kondycji, pamiętaj, że w okolicy do dyspozycji masz mnóstwo tatrzańskich dolinek, rozległych, płaskich dolin oraz szczytów, na które można dostać się, korzystając z kolejek lub wyciągów. Jednocześnie nie wymagają one nadzwyczajnego wysiłku, gdyż trasy prowadzące do nich nie są trudne. Wszystkie oferowane przez nas pokoje znajdują się w miejscach atrakcyjnych dla spacerowiczów ze względu na piękne, zapierające dech w piersiach widoki.

Be the first to comment on "Zakopane – tanie noclegi i wygodne apartamenty"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.