Zabawki edukacyjne, figurki i inne

Twoje maleństwo dopiero po narodzinach poznaje otoczenie. Bada je poprzez wzrok, dotyk, słuch, smak. Pomóż mu odkrywać nowe, niezwykle doznania. Po urodzeniu zmysły dziecka błyskawicznie się wyostrzają. Kolory zaczyna rozpoznawać, gdy skończy 3 miesiące. Jednak twoje dziecko już teraz umie cieszyć się z tego co go otacza. Skupia wzrok na przedmiotach, a więc dostarczaj mu ich. Zwykła grzechotka na której skupi wzrok, zaczyna śledzić zabawki poruszające się w polu widzenia ( zamontuj mu nad łóżkiem kolorowe zabawki specjalnie stworzone do tego celu).

W miarę jak rozwija się dostarczaj mu zabawki edukacyjne. Aby poznać świat nie wystarczy na niego patrzeć. Małe dziecko bada otoczenie poprzez dotyk. Poprzez dotykanie przedmiotów, wkładanie je do ust  twoje dziecko 6-12 miesięczne ma dostarczane nowe wrażenia. Dbaj o to aby te przedmioty, zabawki były z odpowiednim atestem, bezpieczne dla dziecka. Kup maluszkowi wygodny leżaczek, chodzik, aby miał możliwość oglądanie tego co się dzieje wokół niego. Dawaj mu to rączki zabawki aby mógł je poznawać.

Po ukończeniu roku dziecko jest ciekawe wszystkiego i bardzo aktywne. Do jego ulubionych zabaw należy dotykanie przedmiotów o różnych fakturach. To także sposób na stymulowanie mózgu do dalszego rozwoju. Świetnie nadają się do tego typu zabaw klocki różnego kształtu i różnej faktury. Wykorzystaj też wrażliwość na muzykę i dobry słuch. Podsuwaj mu np. zabawki z pozytywką. Puszczaj przed snem spokojne i melodyjne utwory.

18 miesięcy i więcej ? malec wnikliwie interesuje się otoczeniem, skupia dłużej uwagę, co ułatwia przyswajanie wiedzy. Upodobaniem więc będzie przeglądanie książeczki. To dobry moment na naukę kolorów, kształtów. Pokazuj mu klocki mówiąc : ? to jest czerwony klocek?. Pokazuj mu różności i bogactwa otaczającego świata. Pokazuj mu figurki zwierząt i nazywaj je powtarzając wiele razy. Ten okres to ważny moment w rozwoju dziecka ? nie należy go opóźniać. Zabawki edukacyjne stosownie do wieku dziecka rozwijają jego zainteresowanie, wyobraźnię i pamięć. Daj mu szansę na ciekawe poznawanie świata.

1 Comment on "Zabawki edukacyjne, figurki i inne"

  1. Co do klocków to świetne pomysły i propozycje na klocki drewniane znajdujemy w sklepie szkolnis – ostatnio takie:
    klocki z drewna i klocki
    fotki ze szkolnisa wzięliśmy – te do pchania to w ogóle się dziecko pięknie bawi

Comments are closed.