Wyposażenie kuchni w stylu rustykalnym

Dla wielu osób kuchnia okazuje się jednym z najważniejszych pomieszczeń w całym mieszkaniu. Jest to bowiem przestrzeń, w której nie tylko gotujemy i przyrządzamy posiłki, ale również spożywamy je wspólnie z rodziną, odpoczywamy przy kawie, a nawet do którego zapraszamy znajomych.

Jak widać, to właśnie w kuchni w bujny sposób toczy się życie rodzinne i towarzyskie.

Dlatego też tak ważne jest byśmy się dobrze w niej czuli. A żeby osiągnąć taki efekt, trzeba zadbać o odpowiednią aranżację wnętrza tego miejsca. Oczywiście wielu z nas ma własną wizje, jak powinna wyglądać wymarzone wnętrze kuchni, jeśli jednak ktoś szuka ciekawej i ponadczasowej aranżacji (która nawet za kilkadziesiąt lat okaże się strzałem w dziesiątkę), może śmiało zdecydować się na wyposażenie kuchni w stylu rustykalnym.

Czym charakteryzuje się aranżacja rustykalna? Mówiąc krótko, jest to kuchnia utrzymana w tradycyjnej, ludowej, wiejskiej stylistyce. Aby uzyskać taki efekt, musimy zadbać nie tylko o odpowiednie wyposażenie tego pomieszczenia, ale także o specyficzne wykończenie ścian i podłóg ? takie, jakie można było zaobserwować w kuchni swojej babci, np. małe kafelki ceramiczne na ścianach z motywami roślinnymi.

Jednak w największym stopniu efekt rustykalny zależy od odpowiedniego wyposażenia kuchni. Koniecznie powinniśmy zdecydować się na drewniane, stylizowane na dawne, meble. Można wręcz kupić meble kuchenne, które faktycznie mają już swoje lata. Można je tanio kupić np. na targach staroci. Koszty renowacji bywają dużo niższe niż zakup nowych mebli.

Można jednak zrezygnować z typowo rustykalnych mebli, stawiając raczej na odpowiednie wyposażenie składające się z tradycyjnych dodatków ? drewnianego stołu z krzesłami, firanek i zasłon utrzymanych w dawnym stylu, wiszących kubków i akcesoriów kuchennych na ścianach czy nawet czajnika i innych pojemników z ludowymi nadrukami.

Dobrze jest też umieścić w kuchni wyposażenie rodem z kuchni naszych babć. Stare czajniki, imbryki, piecyki i inne akcesoria często możemy znaleźć nawet we własnej piwnicy czy też na strychu domu rodzinnego.

1 Comment on "Wyposażenie kuchni w stylu rustykalnym"

  1. super!

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.