Wyciągi narciarskie na Podhalu

Przyjeżdżając na Podhale zimą większość osób korzysta z wyciągów, które pozwalają na uprawianie białego szaleństwa. W ostatnich latach powstało kilka nowych wyciągów, głównie w okolicach Zakopanego, dzięki czemu mniejsze miejscowości stały się bardziej konkurencyjne i mają coraz ciekawszą ofertę turystyczną. Chodzi tu zarówno o wyciągi narciarskie, jak i bazę noclegową i gastronomiczną, baseny termalne czy dostępność komunikacyjną. Wśród wyciągów, które zasługują na szczególną uwagę należy wymienić Rusiń-ski znajdujący się na granicy Bukowiny i Gliczarowa Górnego. Jest to ponad 700 metrowy wyciąg krzesełkowy z orczykami, który jest bardzo dobrze przygotowany a trasy dostarczają wiele zabawy. Drugim jest Hawrań w Jurgowie, który ma trasę ponad 1100 metrów o różnym stopniu trudności i również jest wyciągiem krzesełkowym. Na uwagę zasługuje także wyciąg Koziniec w Czarnej Górze, który również jest wyciągiem krzesełkowym i jest dobrze przygotowany dla narciarzy.

Dobrym rozwiązaniem jest zatrzymanie się na nocleg w miejscu skąd jest blisko do wszystkich wyciągów i które oferuje piękne widoki i czyste powietrze oraz łatwą komunikację. Takim miejscem jest Gliczarów Górny, położony 14 km od Zakopanego i 8 km od Białki, skąd łatwo można dotrzeć do okolicznych podhalańskich miejscowości. Jednocześnie atutem Gliczarowa Górnego są komfortowe pokoje gościnne w nowoczesnych pensjonatach. Po aktywnym wypoczynku i ruchu na stoku warto zatroszczyć się o wygodny odpoczynek w przestronnych pokojach z łazienkami, dostępem do sauny i narciarnią, gdzie można spokojnie zostawić cały sprzęt narciarski. Poszukując miejsca na nocleg warto przejrzeć oferty pensjonatów i wybrać tę, która jest nie tylko atrakcyjna cenowo, ale również oferuje wiele usług dodatkowych w tym wysoki standard wypoczynku.

Reasumując Podhale rozwinęło się pod względem infrastruktury narciarskiej, przeganiając Zakopane. Nowe wyciągi krzesełkowe oraz wygodna infrastruktura noclegowa i gastronomiczna sprawiają, że turyści mogą zatrzymać się w bardzo dobrych warunkach. Poza tym, miejscowości te stanowią doskonałą alternatywę dla Zakopanego i warto je odwiedzić.

Be the first to comment on "Wyciągi narciarskie na Podhalu"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.