Wybór właściwego środka chwastobójczego

Jeśli chwasty sprawiają, że Twój ogród wygląda nieporządnie, i niszczą efekty ciężkiej pracy, należy się ich pozbyć. Nie jest to łatwe zadanie, ale zastosowanie właściwego środka chwastobójczego znacznie uprości walkę z tymi natrętnymi gośćmi.

Podczas dokonywania wyboru środka chwastobójczego odpowiedniego do Twojego ogrodu należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Po pierwsze trzeba mieć świadomość, że poszczególne środki atakują chwasty w różny sposób. Niektóre działają zewnętrznie i wchłaniają się przez liście, inne wnikają w glebę i są pobierane przez korzenie, a jeszcze inne wykorzystują obie metody i niszczą każdą roślinę, z którą wejdą w kontakt. Środki ostatniego rodzaju są zwykle stosowane tylko w razie konieczności oczyszczenia dużych powierzchni terenu w konkretnym celu.

Po drugie należy wiedzieć, że istnieją środki chwastobójcze przeznaczone do konkretnych części ogrodu (patio, podesty itp.), do zwalczania określonych gatunków roślin oraz do stosowania na obszarach o różnej wielkości.

Wreszcie środki chwastobójcze występują w różnych formach ? w postaci płynu do opryskiwania bezpośrednio z pojemnika lub ze spryskiwacza albo żelu bądź granulatu do posypywania gleby lub rozprowadzania grabiami na trawniku.

Wybór właściwego środka chwastobójczego to kwestia decydująca o sukcesie. Nieodpowiedni produkt może spowodować nieodwracalne szkody w ogrodzie, przez co efekty Twojej ciężkiej pracy pójdą na marne.

Należy sprawdzić, czy jest on odpowiedni do danego zadania i czy nie uszkodzi innych roślin. A przede wszystkim trzeba przestrzegać instrukcji bezpieczeństwa, aby mieć pewność, że używa się go we właściwym celu i w prawidłowy sposób.

Wybór środek chwastobójczy nie polega na wejściu do sklepu i wzięciu z półki pierwszego lepszego pojemnika. Należy najpierw zgromadzić pewną wiedzę, a dopiero potem dokonać wyboru najlepszego środek chwastobójczy produktu.