Wybór odpowiedniej książki

Pewnego razu zostałem zapytany przez jednego ze swoich uczniów w jaki sposób znaleźć odpowiednią dla siebie literaturę. Pytanie to, z pozoru błahe lub niepoważne, miało jednak swój ukryty sens i pomimo pozorów doskonale oddawało o wiele głębsze przesłanie. Odpowiedziałem mu na to pytanie wymijająco, ponieważ zaskoczyło mnie tak bardzo, że trudno mi było znaleźć na nie jednoznaczną i błyskotliwą odpowiedź.

Doskonale wiadomo, że obecnie słowo pisane jest w defensywie. Oczywiście rynek książkowy istnieje i ma się bardzo dobrze jednak wśród młodego pokolenia królują inne rozrywki i techniki multimedialne. Jeżeli nie ma się nawyku czytania to, nawet posiadając spore chęci i dużo dobrej woli, bardzo trudno jest początkowe sprecyzować swoje zapatrywania i znaleźć literaturę, która w tak newralgicznym okresie, z pełną odpowiedzialnością i kierunkowością odpowiedziała na nasze potrzeby oraz zapatrywania.
Książka
Z własnego doświadczenia wiem, że w takim wypadku bardzo często odpowiednią formą szukania odpowiedniej literatury są fragmenty. Dzięki zapoznaniu się, z nawet maleńkim wycinkiem książki, możemy ocenić czy kunszt autora jest dla nas odpowiedni, czy tematyka pasuje do naszych zainteresowań oraz aspiracji i tak dalej. Posiadając już taką wstępną wiedzę o utworze możemy szukać dalszych o nim informacji lub po prostu spróbować i zaopatrzyć się w daną pozycję po to aby uprzyjemnić swój wolny czas i, poprzez czytanie, wzbogacić swój świat duchowy jak i umysłowy.

Be the first to comment on "Wybór odpowiedniej książki"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.