Wózki dla dzieci – jak dobrać ten właściwy

Rynek produktów dziecięcych jest ogromny. Wiele sklepów zarówno tych tradycyjnych jak i istniejących tylko w sieci stara się zainteresować swoją ofertą. Jak wybrać wózek dla dziecka aby spełnił nasze oczekiwania? Odpowiedź nie jest prosta, wiele zależy od tego, czy dobrze potrafimy zdefiniować swoje potrzeby.

Od czego powinniśmy zacząć? Zastanówmy się na kilkoma ważnymi kwestiami:

  • kiedy nasz maluch się urodzi? Ważne jest to przy doborze gondoli. Jeśli w zimę dziecko będzie podróżować w gondoli to dobrze by było, żeby była ona obszerna i ciepła;
  • teren w jakim najczęściej spacerujemy? Na wertepy nieodzowna jest skuteczna amortyzacja. Na równych miejskich chodnikach przydatne będą skrętne koła przednie z możliwością blokady
  • atesty i certyfikaty – jakość techniczną potwierdzi TUV, natomiast ekologiczność tkanin zatwierdza IVN lub GOTS
  • typ wózka – czy ma być to kombajn 3w1 lub nawet 7w1 czy lepsza wersja głęboko-spacerowa? Wózki dziecięce w wersjach 3w1 to na pewno szansa na oszczędność, ale tylko wtedy gdy funkcjonalność całego zestawu jest na odpowiednim poziomie. Dobrym przykładem takich zestawów są wózki Graco Symbio.
  • waga wózka – szczególnie istotna dla mieszkańców bloków bez windy. Pamiętajmy ze 1 kilogram różnicy z każdym piętrem stanie się coraz cięższy 😉
  • długość gwarancji – coraz częściej standardem staje się 2 letni okres gwarancyjny. Pamiętajmy, że istnieje możliwość skorzystania z rękojmi.
  • marka – znana marka daje poczucie odpowiedniej jakości. Nie zapominajmy, że bardzo ważny jest stosunek jakość/cena. Często bardzo podobny model mniej znanej firmy możemy nabyć za znacząco niższą cenę.

Stosując się do powyższych wskazówek znacząco ograniczamy możliwość nietrafionego zakupu a naszemu dziecku zapewnimy maksimum komfortu i bezpieczeństwa.

Be the first to comment on "Wózki dla dzieci – jak dobrać ten właściwy"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.