Włatcy Móch – czy ta kreskówka czegokolwiek uczy?

Kreskówka kojarzy się większości z nas z bajką dla dzieci. Okazuje się jednak, że nie wszystkie kreskówki, które możemy oglądać w polskiej telewizji są przeznaczone dla najmłodszych. Wpływ kreskówek na młody umysł jest bardzo duży, powinniśmy więc zwracać uwagę na to, jakie treści przekazują filmy animowane oglądane przez nasze dzieci. W niedzielny wieczór na jednym z kanałów telewizyjnych emitowana jest kreskówka pod tytułem ?Włatcy Móch?. Przedstawia ona perypetie czwórki przyjaciół, uczniów szkoły podstawowej. Ta niewinna tematyka i grafika przypominająca komiks nie powinny jednak uśpić czujności rodziców.

Już kilkuminutowy fragment tej bajki powinien przekonać każdego z rodziców, że nie jest ona odpowiednia dla jego dziecka. W filmie często padają niewybredne żarty nawiązujące tematyką do seksu czy rasizmu. Jeden z głównych bohaterów to zombi zajadający się muchami. Tytułowi ?Włatcy móch? często zwracają się do siebie używając wyzwisk rodem z rynsztoka. Każdy rodzic po obejrzeniu nawet jednego odcinka tego filmu animowanego zabroni swoim dzieciom oglądania go.

Młody umysł jest bardzo chłonny, czerpie wzorce z tego, co dziecko widzi na co dzień. Wpływ kreskówek i filmów, które dziecko ogląda jest ogromny, dlatego też warto starannie dobierać programy telewizyjne, które pozwolimy oglądać swoim potomkom.

Be the first to comment on "Włatcy Móch – czy ta kreskówka czegokolwiek uczy?"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.