Wirtualne biuro zamiast tradycyjnego

Kiedy rozpoczynamy działalność gospodarczą staramy się generować jak najmniej kosztów. Jest to oczywiście zrozumiałe, gdyż sam start jest zawsze najcięższy i należy odpowiednio rozplanowywać wydatki. Z pewnością jednym z kosztów na jakie musimy uważać jest wynajęcie biura. Ceny za wynajem są różne w zależności od lokalizacji oraz powierzchni. W przypadku jednoosobowych działalności wielkość biura nie jest tak istotna jak jego położenie.

Z kolei każdy chce, aby adres biura był atrakcyjny, najlepiej zlokalizowany w centrum miasta, a to znowu wiąże się z dużym wydatkiem. Widać zatem, że zatacza się koło i trudno niekiedy to pogodzić. Jest jednak pewne rozwiązanie, które pomoże nam uzyskać to czego chcemy, a jest nim wynajem tak zwanego biura wirtualnego. Czym ono tak naprawdę jest?

 

Mówiąc wprost to nic innego jak wynajęcie wirtualnego adresu. W tym przypadku za opłatę abonamentową zostanie przypisany nam adres naszego biura. Oczywiście fizycznie nie będziemy mieli do niego dostępu jednak usługodawca zapewnia jego pełną obsługę. Co możemy przez to rozumieć? Przede wszystkim jest to odbiór w naszym imieniu korespondencji, w tym listów poleconych oraz przesyłek kurierskich. Niekiedy oferuje również jej skanowanie i przesyłanie do nas w formie elektronicznej jeśli sobie tego życzymy. Zakres usług jest znacznie większy, wszystko zależy od naszych ustaleń. Mamy możliwość utworzenia dedykowanej linii telefonicznej z możliwością przekierowywania lub odbierania rozmów w naszym imieniu. Wygląda to niezwykle profesjonalnie więc warto zastanowić się nad taką opcją. Poza tym numer telefonu z kierunkowym do dużego miasta z pewnością zwiększa naszą wiarygodność w oczach klienta. Usługa wynajmu może być również rozszerzona o obsługę księgową czy też prawną. Co jednak w przypadku kiedy klient chce się z nami osobiście spotkać w naszym biurze? Może to by trudne zważywszy, że w rzeczywistości go nie posiadamy.

 

Właściwie każdy usługodawca daje nam możliwość czasowego użytkowania powierzchni biurowej w ramach spotkania z potencjalnym klientem. Otrzymujemy gabinet z pełnym wyposażeniem, a nawet tabliczką z nazwą naszej firmy wiszącą na drzwiach do biura oraz przed wejściem do budynku. Właściwie nie można zorientować się, że wynajmowane biuro jest w rzeczywistości jedynie adresem wirtualnym. Jednak najważniejszą korzyścią takiego rozwiązania jest sam adres siedziby. To on zwiększa wiarygodność naszej firmy. Klient inaczej postrzega nas jeśli dane teleadresowe pochodzą z dużego miasta. W dodatku okazuje się, że wszystkie te korzyści można otrzymać za naprawdę nieduże pieniądze. Podstawowy abonament zaczyna się już od kilkunastu złotych co jest kompletnie nieporównywalne z kosztem jaki poniesiemy za wynajęcie tradycyjnego biura. Nie trzeba ponosić już dużych wydatków, aby posiadać atrakcyjny adres siedziby swojej firmy. To doskonała alternatywa dla wszystkich, którzy dopiero co rozpoczynają swoją działalność gospodarczą oraz tych, którzy nie potrzebują na co dzień dostępu do fizycznej powierzchni biurowej.

Ogrodowa 58 oferuje najlepsze sale szkoleniowe w Warszawie – przyjdź i sprawdź.

Be the first to comment on "Wirtualne biuro zamiast tradycyjnego"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.