Wing foil

Tradycyjny surfing to za mało, a kitesurfing nie budzi już wielkich emocji? Na horyzoncie wodnych wrażeń pojawiło się nowe zjawisko, czyli wing foil. Na czym polega jego urok? Jak rozpocząć przygodę z tą dyscypliną? Zapraszamy do lektury!

Wing foil- co to właściwie jest?

Ta nowatorska kombinacja łączy w sobie najlepsze cechy kilku wodnych dyscyplin- foilboardingu, kitesurfingu oraz windsurfingu. Rosnąca popularność wiąże się z dynamicznym charakterem aktywności, uniwersalności oraz niesamowitego doświadczenia lewitacji.

Cała konstrukcja składa się z kompaktowej deski, do której dołączona specjalną płetwę, a także lekkich skrzydeł. Komplet sprawia, że śmiałek wykorzystuje wiatr i wodę do wykonywania niesamowitych akrobacji, a wszystko bez kontaktu z powierzchnią akwenu!

Przewaga innowacji

Wing foil dostarcza niesamowitej dawki radości, niezależnie od dostępnych warunków. Podmuch wiatru oraz niewielki zbiornik wodny- to elementy wystarczające, aby rozpocząć nasz proces szlifowania umiejętności.

Co więcej, wskazane jest poznawanie dyscypliny właśnie na zbiornikach o małym natężeniu fal. Umożliwia to pracę nad stabilizacją i utrzymaniem równowagi oraz adaptację do nowego wyzwania.

Jak zacząć?

Wstępny proces pozyskiwania nowych kompetencji warto zainicjować jeszcze na lądzie. Jest to ogromna zaleta, której nie można przenieść na pozostałe metody sportów ekstremalnych.

Pierwszym krokiem jest opanowanie samego winga, czyli skrzydła. Dzięki takiemu rozwiązaniu poznamy tajniki sterowania oraz sposób obsługi dmuchanego latawca. Jeżeli jesteś gotów sprawdzić się w bardziej wymagających warunkach- skorzystaj z deskorolki. Ta opcja sprawia, że poczujesz część potencjału, który dostarcza wingsurfingu, ale wciąż w kontrolowanym otoczeniu.

Niezbędne wyposażenie

Czas zdobywania wiedzy z zakresu tej dyscypliny wodnej, należy powiązać z profesjonalną szkołą. Doświadczony instruktor zapewni wszelkie wymagane wyposażenie oraz akcesoria, a gdy przyjdzie moment na zakup własnej deski- udzieli rad i wskazówek.