Wersja beta Diablo 3

W 1997 roku miała miejsce premiera jednej z najlepszych przedstawicieli gatunku cRPG jaką jest gra Diablo. Gra na stałe zagościła na dyskach twardych fanów cRPG dzięki bardzo dobrej grafice oraz wciągającej fabule oraz dobrej grywalności. Na drugą część trzeba było czekać do 2000 roku. Jedenaście lat ? bo tyle upłynęło już od premiery Diablo 2 to bardzo długi okres czasu w świecie gier komputerowych.

Pamiętajmy, że każde pokolenie ma swoje kultowe gry. Decydując się na rozpoczęcie prac nad D3 Blizzard na pewno ryzykował, że fani wychowani na poprzednich częściach wyrośli już z grania na komputerze. Z oficjalnych wypowiedzi producentów gry wynika, że wydanie Diablo 3 beta planowane jest na trzeci kwartał 2011. Jednak takie informacje udzielili przedstawiciele producenta w maju i zastrzegli, że termin ten może ulec zmianie.

Niewiadomo więc kiedy dokładnie gracze będą mogli przetestować grę. Wiadomo jedynie, że w ostatnim czasie zaproszono do producenta gry fanów Diablo by Ci mogli zagrać właśnie w wersję beta. Jeżeli producent chce wydać Diablo 3 jeszcze w 2011 roku to termin ? koniec września jest ostatnią chwilą na wydanie wersji testowej by można było dokonać testów i wprowadzić ewentualne poprawki, które na pewno się pojawią. By podsycić atmosferę wokół premiery wersji beta i wersji sklepowej studio publikuje od czasu do czasu materiały prasowe dotyczące Diablo 3. Są to między innymi grafiki, artworki, filmy czy opisy systemów i postaci. Na oficjalnym forum gry przedstawiciel Blizzarda odpowiada także na pytania fanów i graczy.

Pozostaje nam czekać na wydanie wersji beta Diablo 3 dzięki czemu będziemy mogli podejrzeć jak wygląda prawie finalna wersja gry.