Weekendowy wypad do Rzymu

Rzym z powodzeniem można nazwać stolicą antycznego świata. Jeśli chcesz zapewnić swej rodzinie, swemu dziecku, masę ciekawych atrakcji i prawdziwą lekcję historii w plenerze, to z pewnością jest to najlepsze do tego miejsce. Każdy turysta przybywający do Rzymu znajdzie w stolicy Włoch coś specjalnie dla siebie, co go zaciekawi, przyciągnie uwagę. Oczywiście pierwszym i najbardziej oczywistym miejscem wszelkich wycieczek jest Watykan z przeogromną Bazyliką św. Piotra. Z pewnością można powiedzieć, iż jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Rzymie.

To przeważnie katolicy wyjeżdżają do Rzymu, jednakże wyznawcy innych religii również odwiedzają to miejsce. Na pytanie, które często zadają turyści, co można zwiedzać w tym wiekowym mieście, odpowiedź jest jednoznaczna: wszystko. Oczywiście każdy zna te podstawowe zabytki jak Koloseum, plac Campo de Fiori, czy też Panteon.

Można śmiało rzec, że to właśnie całe miasto Rzym jest jednym wielkim pięknym zabytkiem, które zachwyca swym wyglądem, historią. Przechadzając się ulicami wiekowego miasta natknąć się możemy na różnego rodzaju restauracje, różnego rodzaju kafejki, ciche kawiarnie. Gastronomia rzymska jest wprost przeogromna.

Zasmakować możemy tu kuchni z całego świata, jednakże, po co? Skoro ta włoska jest tak wykwintna, niesamowita, i nigdzie indziej lepiej nie smakuje jak we Włoszech. Będąc w Rzymie warto zobaczyć liczne fontanny, z których woda ciągle tryska, a w dodatku można ją pić. Szacuje się, ze jest ich tam około 2,5 tysiąca. Z pewnością nie polecamy picia wody z dużych fontann ? te są jedynie ozdobą.