Warszawskie korki

Warszawa to pod względem korków, jedno z najgorszych miast Europy. Doznają tego na co dzień jej obywatele, którzy spędzają w korku średnio niemalże 9 godzin co tydzień. Skutkuje to nie tylko gigantycznym marnotrawieniem czasu. Negatywnym skutkiem są oprócz tego ogromne wydatki pieniężne. Warszawiacy rocznie tracą statystycznie 4,3 tys zł. Mieszkańcy Krakowa wydają mniej więcej 2,5 tys. rocznie. Sumy wynikają nie tylko z kosztu tankowania samochodu.

W całym prawie mieście stołecznym istnieją odpłatne miejsca parkingowe, zaś zdobycie niezajętego miejsca jest bardzo kłopotliwe. Jak wobec tego możemy uszczuplić te niekorzystne konsekwencje? Najkorzystniej zostawić wóz w domu oraz skorzystać ze środków jakie proponuje ZMK.

Stolica jest jedynym polskim miastem, dającym podróżującym okazję przejażdżki metrem. Jest to najbardziej praktyczny sposób transportu w metropolii, jednakże otwarty nie dla każdego. Skorzystać z niego mają możliwość wyłącznie mieszkające po lewej stronie miasta, np. Żoliborz.

Oprócz metra, miasto stołeczne charakteryzuje dysponowanie znakomitą flotą duża ilością tramwajów które są drugim, pod względem sprawności, środkiem przewozu komunalnego, a także pojazdów ZTM, które dzięki możliwości jazdy specjalnie dla nich utworzonymi pasami, pozwalają na duże ograniczenie okresu, koniecznego na dojazd w dowolne miejsce miasta. Turystom, chcącym zwiedzić miasto stołeczne, proponowalibyśmy zabranie bicykli lub w wypadku licznej grupy- wynajem autokarów w Warszawie – to gama ślicznych miejsc, w związku z czym druga z możliwości, zazwyczaj połączona z pomocą pilota, zapewni objechanie miasta w ciągu 6 godzin.

Wielbiący wygodę i osoby, dla których wydatki są bez znaczenia mogą poprosić taksówkę. Zamówiony samochód zjawia się w danym położeniu po kilkunastu minutach.

Coraz większą popularnością cieszą się rowery- w stolicy bezustannie otwierane są nowiutkie ścieżki rowerowe, np. kierująca do Powsina. Jak widać, istnieje masa metod, by pominąć popołudniowe oraz poranne korki – wystarczy tylko wybrać drogę najstosowniejszą dla siebie.

1 Comment on "Warszawskie korki"

  1. No coś w tym jest, że Warszawa stale w korkach stoi..
    Na szczęście ja omijam miasto i od razu jadę w kierunku lotniska w Modlinie, więc nie musze zbyt często stać w tych mega korach.
    Polecam Modlin parking – 50 m od lotniska, ceny nie są jakieś wygórowane, więc można się od-korkować przed wylotem spod Warszawy zagranice.

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.