Wakacyjna przygoda na rzece.

Gdzie rozpocząć zabawę w kajaku? Wda to rzeka przepływająca przez Bory Tucholskie dobra dla początkujących kajakarzy i nie tylko. Piękno otaczającego krajobrazu, przeszkody do pokonania bez wychodzenia z kajaka to atuty sprawiające, że każdy tu znajdzie coś dla siebie. Dla zupełnych nowicjuszy proponujemy spływy jednodniowe. Kilka godzin wystarczy aby zapoznać się z technikami wiosłowania i manewrowania kajakiem. Niektórym te kilka godzin wystarczy aby połknąć bakcyla kajakarstwa.

Wakacyjne miesiące, na które czeka się z utęsknieniem, mogą przyprawić o zawrót głowy, gdy trzeba wybrać miejsce odpoczynku. Egipt, Turcja, Hiszpania kuszą korzystnymi ofertami, ale czy na pewno można wypocząć pośród tłumu ludzi na nadmorskiej plaży? Jeśli szukają Państwo czegoś niekonwencjonalnego, proponujemy inny rodzaj wypoczynku: odprężenie i relaks w kajaku. Spływ kajakowy to sposób na atrakcyjne wakacje.

Co zabrać ze sobą na spływ kajakowy? Dla tych, którzy rozpoczynają przygodę z kajakami poniżej przedstawiamy, krótki spis niezbędnych rzeczy. Ponieważ cały ekwipunek wieziemy w kajakach, należy zabrać tylko najpotrzebniejsze rzeczy.
– torba, plecak, worek wodoszczelny (mile widziane plecaki bez stelaży)
– karimata – kubek, miska albo menażka, sztućce
– worki na śmieci (przydatna gruba i szeroka taśma klejąca do sklejania i zawiązywania worków)
– latarka
– sztormiak, bądź przeciwdeszczowa kurtka
– obuwie na kajak (najlepiej trampki, mogą być sandały lub specjalne buty kajakowe)
– nakrycie głowy, krem z filtrem
– strój kąpielowy, ręcznik

Kajaki polietylenowe czy kajaki z laminatu? Kajaki polietylenowe zapewniają bezpieczeństwo i komfort uczestników spływu. Wykonane są z odpornego na uszkodzenia materiału, niezastąpione na górskie i bardziej rwące rzeki. Należy dodać, że w tej chwili kajakarstwo górskie opiera się tylko i wyłącznie na kajakach polietylenowych.

Gdzie rozpocząć zabawę w kajaku? Brda to rzeka przepływająca przez Bory Tucholskie dobra dla początkujących kajakarzy i nie tylko. Piękno otaczającego krajobrazu, przeszkody do pokonania bez wychodzenia z kajaka to atuty sprawiające, że każdy tu znajdzie coś dla siebie. Dla zupełnych nowicjuszy proponujemy spływy jednodniowe. Kilka godzin wystarczy aby zapoznać się z technikami wiosłowania i manewrowania kajakiem. Niektórym te kilka godzin wystarczy aby połknąć bakcyla kajakarstwa.