W malowniczym świecie make-upu

Prawdopodobnie nic nie zapewnia tak dużego pola do popisu w odniesieniu do kobiet jak make-up. Podkreślone oko, błyszczące usta, zaróżowione lica, czy długie, podkręcone rzęsy.

Na pozór kilka prostych kroków do celu, jednak cel w przypadku każdej kobiety jest odmienny. Niektóre starają się aby ich makijaż dzienny był wręcz niezauważalny, a z drugiej strony gwarantował im trochę blasku i kobiecości. Inne lubią eksperymentować nieco później. Dla nich bowiem znaczenia nabiera makijaż wieczorowy, który pozostawia duże pole do popisu głównie w przypadku cieni do powiek. Dostępna paleta barw z jednej strony kusi, z drugiej powoduje, że kobieta poznaje kolory na nowo. Odrobina brokatu na zakończenie i już można zauroczyć niejednego pana.

Wszak to jeden z celów, dla którego reprezentantki płci pięknej nie wychodzą z domu bez makijażu. W ich torebkach znajdziemy przede wszystkim pomadki, cienie, pudry, róże, korektory, podkłady, kredki i tusze. Wszystko po to, aby zatuszować mankamenty, a wyeksponować to, co najpiękniejsze. Dzieje się jednak i tak, że uzyskany efekt znacząco odbiega od zamierzonego. Wniosek jest jeden. Jeśli nie wiecie jak wykonać makijaż, sięgnijcie po sprawdzone wskazówki profesjonalistów.

Nawet najdelikatniejszy i najmniej dostrzegalny make-up wymaga wprawy. Dobór odcieni uzależniony jest zazwyczaj od kolorystyki ubrania i włosów, z kolei na sposób naniesienia różu na policzki wpływ ma kształt twarzy danej kobiety. To jednak tylko kilka kwestii, na które należy zwrócić uwagę wykonując make-up. Niestety również i w tym przypadku sprawdza się stare powiedzenie, że diabeł tkwi w szczegółach. Nie pozwólmy aby się ujawnił.