W jaki sposób idealnie dopasować panele podłogowe do wnętrz?

Wzornictwo jest niezwykle istotne w kontekście wykończenia całego mieszkania, jednak nie bez znaczenia pozostaje jakość oraz wytrzymałość paneli podłogowych.

Już wiele sezonów temu panele podłogowe przeszły olbrzymią transformację wchodząc na arenę aranżacyjną jako jeden z niezwykle efektownych elementów wykończeniowych. Nowe technologie sprawiły, że ich struktura i wzornictwo doskonale imitują naturalne usłojenie drewna. Panele podłogowe, które uzupełniają obecny rynek podłóg tworzą spójne i estetyczne aranżacje niezależnie od ich finalnego charakteru. Z powodzeniem wybierzemy model paneli, który wpisze się w stylistykę skandynawską, loftową, tradycyjną czy minimalistyczną. Zobaczmy jednak jak wybierać, by charakter danej stylistyki został w pełni zachowany.

Nasłonecznienie i wielkość pomieszczenia

Jeśli panele podłogowe mają trafić do mniejszych pomieszczeń to zdecydowanie warto postawić na panele w jasnych odcieniach, wówczas możemy liczyć na to, że wnętrze będzie wydawało się większe. Istotne właściwości paneli podłogowych dla mniejszych wnętrz to także niewidoczne łączenia desek, co pozwoli uzyskać jednolitą powierzchnię całej posadzki. Zwróćmy też uwagę na wielkość wspomnianej deski, dobrze by była ona odpowiednio duża. Nawiązując do nasłonecznienia to jest ono także bardzo istotne w kontekście optycznego powiększenia przestrzeni. Półmatowe czy też satynowe panele podłogowe będą lepiej odbijać promienie słonecznie, co przełoży się na odbiór wnętrza jako bardziej przytulnego i większego.

A co z wytrzymałością paneli podłogowych?

Wzornictwo jest niezwykle istotne w kontekście wykończenia całego mieszkania, jednak nie bez znaczenia pozostaje wytrzymałość paneli podłogowych. Tym bardziej powinniśmy zwrócić uwagę jeśli do domu prowadzą drzwi zewnętrzne bezpośrednio z zewnątrz, a także jeśli mamy ogród oraz np. psy. Jeśli nie wiemy, jakie parametry związane z klasą ścieralności czy użyteczności powinny mieć panele podłogowe warto doradzić się specjalisty. Do doradcy zawsze mamy dostęp w renomowanym sklepie, jakim jest salon Grupa Fachowiec. Specjalista doradzi i wesprze nas w wyborze odpowiedniej podłogi pod kątem jej codziennego użytkowania.

Share and Enjoy:
  • Facebook
  • Poleć
  • Wykop
  • Śledzik
  • Twitter