W 360 stopni dookoła pracownika

metoda 360 stopniO ile łatwiej by nam się żyło, gdybyśmy słyszeli myśli naszych współpracowników. Współcześni specjaliści od HR znają sposoby na przełamanie tych ograniczeń i poznanie tego, co myślą o nas inni.

Metoda ta jest stosowana jest najczęściej w przypadku badania kompetencji pracowniczych. Żadna inna metoda nie pozwala na tak wszechstronne i obiektywne zbadanie danego pracownika.

Najprostsze metody zazwyczaj są najlepsze, w tym przypadku wykorzystano najprostszy i najbardziej miarodajny sposób to zwyczajne zapytanie współpracowników o opinie. Warto skorzystać tu z anonimowych i profesjonalnych metod, które pozwalają na uzyskanie neutralnych wyników. Dzięki wynajęciu profesjonalnej firmy HR unikamy szumów komunikacyjnych, jakie miałyby miejsce w przypadku zadania pytania wprost przez zainteresowanego (lub jego otoczenie).

Metoda oceny 360 stopni pozwala na otrzymanie wiarygodnej informacji zwrotnej. Wyróżnikiem tej metody jest badanie opinii szerokiego grona współpracowników ? liczą się tu opinii zarówno szefów, podwładnych, jak i współpracowników oraz klientów. Dzięki temu można otrzymać wielopłaszczyznowe wnioski. Zebrane opinie zestawiane są ze zbadaną samooceną i wnioskami pracownika. Wszystkie opinie są zebrane i przeanalizowane tak, aby dać klarowny obraz mocnych i słabych stron pracownika oraz porównać jego samopostrzeganie z zewnętrznymi opiniami.

Dzięki niej można uzyskać wielopłaszczyznowy wynik, który będzie odzwierciedlał talenty i niedostatki danego pracownika. Profesjonalne badanie metodą 360 stopni dostarcza badanemu informacji zwrotnej wraz z analizą wyników i konkretnymi wnioskami, wypływającymi z analizy. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów konfrontowania samooceny pracownika z opiniami zewnętrznymi.

Be the first to comment on "W 360 stopni dookoła pracownika"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.