Vitalik Buterin – genialny twórca Ethereum

Vitalik Buterin to jedna z najbardziej znanych dzisiaj postaci świata kryptowalut: jako twórca drugiej pod względem kapitalizacji i chyba pierwszej pod kątem użyteczności kryptowaluty, czyli Ethereum, niejednokrotnie jest na oczach i ustach całego świata.

Kilka faktów i informacji o Vitaliku Buterinie:

Przede wszystkim ten Rosjanin (mający również obywatelstwo kanadyjskie) to programistyczny geniusz, na miarę tej epoki i myślimy, że nie ma tutaj ani cienia przesady. Ba, można tez powiedzieć, że jeśli chodzi o programowanie to nawet przerasta aktualną epokę i wybiega gdzieś dalej, gdzie mało kto jest w stanie dotrzeć.

W przeciwieństwie do tajemniczego Satoshi Nakamoto, twórcy Bitcoina, który do dzisiaj nie odkrył światu swojej prawdziwej tożsamości, Vitalik Buterin działa w pełni transparetnie ? to on jest współzałożycielem i wynalazą Ethereum, czyli zdecdentralizowanej sieci wydobywczej, która jest jednocześnie zaawansowaną platformą programistyczną, ułatwiającą tworzenie nowych kryptowalutów na tzw. smart kontraktach.

Idea Ethereum po raz pierwszy ujrzała światło dziennie w 2013 roku, kiedy to Vitalik Buterin stwierdził że Bitcoin wymaga wręcz języka skryptowego do tworzenia aplikacji, więc po prostu zajął się stworzeniem czegoś, co takie działania by umożliwiało.

Nagrody buterina:
Thiel Fellowship Award, 2014
World Technology Award in the IT Software category, 2014
Fortune 40 under 40 list, 2016.
Forbes 30 under 30 list, 2018.
Dzisiaj uważany za absolutnego geniusza programistycznego.
A jego kryptowaluta za następcę Bitcoina.