Używane auto z gwarancją – czy to się opłaca?

Rynek samochodów używanych w Polsce rozwija się prężnie i dynamicznie. Samochód z drugiej ręki to przede wszystkim spora oszczędność – zwłaszcza że w atrakcyjnej cenie można nabyć sprawny pojazd, który posłuży przez długie lata. Warto zainteresować się używanymi modelami z gwarancją.

Gwarancja na używane samochody – co to takiego?

Gwarancja na używane samochody jest dokumentem, dzięki któremu kierowca zyskuje pewność, że kupione przez niego auto jest zgodne z opisem w ofercie. Gwarancji udzielają sprawdzeni sprzedawcy tacy jak np. serwis Używane Jak Nowe. Taki samochód to długoterminowa inwestycja – sprawdzi się w różnych warunkach i nie narazi użytkownika na bardzo wysokie koszty napraw, jak często bywa to w przypadku bardzo tanich pojazdów bez gwarancji.

Używane auto z gwarancją – dlaczego warto?

Wymienić można wiele powodów, dla których inwestycja w samochody używane z gwarancją się opłaca. Przede wszystkim kierowca ma pewność, że opis samochodu jest adekwatny do stanu faktycznego. Warto przypomnieć, iż używane auta z gwarancją to bardzo często samochody poleasingowe z pełną historią serwisowania. Ponieważ były one naprawiane wyłącznie w autoryzowanych serwisach, nowy właściciel nie będzie ponosił mocno nadwyrężających budżet wydatków związanych z usuwanie usterek itp. Do tego dochodzi jeszcze to, że takie auto na sto procent nie jest kradzione i pochodzi z pewnego źródła. Mając gwarancję na używany samochód, klient ma prawo ubiegać się o zwrot kosztów naprawy lub wykonanie jej w serwisie komisu, w którym kupił pojazd.

Jak wybrać używane auto z gwarancją?

Wybierając używany pojazd z gwarancją, trzeba się kierować praktycznymi przesłankami. Najważniejszą kwestią jest sprawdzenie historii użytkowania samochodu. Należy ponadto zastanowić się nad tym, kto najczęściej będzie z niego korzystał. Innego auta potrzebuje rodzina, a innego osoba często wyruszająca w długie trasy. Cena jest oczywiście ważna, lecz nie powinna odgrywać kluczowej roli. Auto musi być przede wszystkim bezpieczne i sprawne.