Uwaga na tanie serwery www

Ostatnio mój kolega zachwycał się tanimi serwerami www oraz, że znalazł ultra tanią firmę hostingową. Nie czekając na nic wykupił usługę i wystartował ze swoją stroną internetową, a dokładniej ze sklepem Internetowym. Niestety problemy, jakie zaczęły się pojawiać przerosły go samego i zwrócił się do mnie o pomoc.

tanie serweryOkazało się, że tak przez niego zachwalane tanie serwery, nie działały zbyt dobrze. Poradziłem, by skontaktował się z administratorem firmy, w której wykupił usługę. Jakie było nasze zdziwienie, gdy strona, na której kolega znalazł tę wspaniałą okazję tanich serwerów www nie posiada żadnych danych kontaktowych.

Zaczęliśmy szukać po forach internetowych, na których użytkownicy wymieniają się opiniami na temat tanich serwerów www. Zdobyliśmy kontakt, ale forumowicze stwierdzili, że jak się dodzwonimy to będzie cud. Numer telefonu okazał się niemiecki. Po wielu próbach ktoś odebrał, ale co z tego, jeżeli nasz niemiecki jest na bardzo niskim poziomie, a pracownik tejże firmy nie mówił po angielsku. A więc nasz tani serwer www okazał się być bez żadnej opieki. Postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i znalazłem firmę, która również oferuje tanie serwery, ale jest firmą polską, miała dane kontaktowe na stronie, REGON, siedzibę, próbnie również wysłałem zapytanie do administratorów. Odpowiedź przyszła w pół dnia.

Wiedziałem już, że mój wybór był w porządku. Z dumą przedstawiłem koledzę jego nową firmę oraz nowy, tani serwer www. Nie krył zadowolenia. Po jakimś czasie okazało się, ze nasz wybór to strzał w dziesiątkę, tanie serwer www tej firmy były idealnym i niezawodnym rozwiązaniem. A więc pamiętajcie nie zachwycajcie się tanimi serwerami www, bez uprzedniego sprawdzenia firmy je oferującej. Tanie serwery www muszą być przede wszystkim sprawdzone. Wtedy będziemy pewni, że nasza strona będzie działać bez zarzutu.