Uwaga na depozycj onowanie!

W branży pozycjo nowania, tak jak i w każdej innej branży zdarzają się przypadki nieuczciwej konkurencji. Niektóre firmy zamiast skupiać się na realizowaniu własnych zleceń i pozycjo nowaniu swoich stron internetowych, wkładają mnóstwo wysiłku w pogorszenie wyników swoich konkurentów. W takim przypadku mówimy o depozycjo nowaniu.

Sposób funkcjonowania tego procederu jest stosunkowo prosty. Każdy pozycjo ner lepiej lub gorzej zna zasady, którymi należy się kierować przy pozycjo nowaniu pod konkretną wyszukiwarkę. Z pewnością zdaje sobie sprawę również z tego, które linki są uznawane za nieprawidłowe i mogą negatywnie wpłynąć na pozycję strony w wyszukiwarce.

W związku z tym tworzy ogromne ilości nieprawidłowych linków do strony swojego konkurenta, po czym dość szybko je usuwa. To wystarczy, by wyszukiwarka odnotowała nagły wzrost ruchu na stronie, który zawsze budzi czujność. Po zbadaniu sprawy i ocenieniu linków jako nieprawidłowe, pozycja strony do której kierowały znacznie spada. Cel depozycjo nowania zostaje osiągnięty.

Sprawa jest o tyle kłopotliwa, że najpopularniejsza wyszukiwarka, Google w ogóle nie bierze pod uwagę możliwości wystąpienia tego procederu. Wszelkie zgłoszenia dotyczące nieuczciwej konkurencji przechodzą bez echa, a depozycjo nerzy czują się zupełnie bezkarni, w najlepsze rozwijając swój szkodliwy proceder kosztem innych.

Oczywiście takie działania są naganne z punktu widzenia etyki. Korzystają z nich jedynie firmy o słabej renomie, które nie są w stanie przebić się w żaden inny sposób. Nie zmienia to jednak faktu, że ich nieuczciwość może poważnie naruszyć zaufanie klientów do konkurencji.

Be the first to comment on "Uwaga na depozycj onowanie!"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.