Urządzenia wielofunkcyjne.

Najlepsze urządzenia wielofunkcyjne łączą możliwości drukarki, kopiarki, skanera i faksu w jednym urządzeniu. Dostępne są w szerokim zakresie cen i sprzedawane są do użytku domowego, małych firm i korporacyjnych biur. Każde z tych środowisk może korzystać z zalet łączenia wielu funkcji przy zajmowaniu małej ilości miejsca na biurku.

Urządzenia wielofunkcyjne, zwane z angielskiego 'all-in-one’, zyskały spory udział w rynku urządzeń biurowych w ostatnich latach, jak tylko użytkownicy zaczęli dostrzegać korzyści płynące z ich użytkowania. Nie trudno zrozumieć dlaczego stały się popularne, jeśli wziąć pod uwagę następujące korzyści:

* Powierzchnia: Chociaż drukarka wielofunkcyjna jest zazwyczaj nieco większa niż tradycyjna drukarka, to i tak zaoszczędzimy wiele miejsca w stosunku do tego ile powierzchni musiały by zająć oddzielne urządzenia zapewniające te same funkcje. Biorąc pod uwagę rozmiar skanera, kopiarki i faksu nie trudno zauważyć, że drukarka wielofunkcyjna jest bardzo ergonomiczna.
* Koszt: Drukarki wielofunkcyjne kosztują więcej niż samodzielne drukarki, ale ta różnica blednie jeśli porównaniu łączny koszt kilku oddzielnych urządzeń. To sprawia, że drukarki wielofunkcyjne są doskonałą alternatywą dla domu lub małej firmy.
* Możliwość: Nie tylko drukarka wielofunkcyjna łączy funkcjonalność kilku urządzeń, ale także centralizuje te wszystkie możliwości w jednym miejscu. Z drukarką wielofunkcyjną, będziesz w stanie wykonać wiele zadań w tym samym obszarze roboczym.
* Zasilanie: jedno urządzenie zużywa znacznie mniej prądu niż kilka oddzielnych urządzeń. Niższe wymogi zasilania przekładają się bezpośrednio na niższe koszty eksploatacji i mniejszy wpływ na środowisko. Zaoszczędzisz też cenne miejsca na gniazda na listwie zasilającej.
* Systemy: Drukarki wielofunkcyjne korzystają z tylko jednego zestawu materiałów eksploatacyjnych do tworzenia wydruków, kopii i odbierania faksów. Konsolidacja ta to oszczędność atramentu i mniejsze koszty tonera, co w sumie znacznie zmniejsza koszty eksploatacji.