Urządzenia do transportu ciężkiego.

Urządzenia takie jak dźwignice to maszyny używane do transportu (poziomego i pionowego) masywnych materiałów, ładunków i ludzi na bliskie odległości. Te urządzenia powinny być używane na właściwie przygotowanym gruncie, czyli na specjalnie przytwierdzonych szynach oraz podtorzach.

Do dźwignic należy zaliczyć: cięgniki, dźwigi, suwnice, dźwigniki, mostowce, wciągarki, wciągniki, wyciągi towarowe, żurawie, suwnice pomostowe i suwnice bramowe.

Cięgniki to specjalistyczne maszyny do przenoszenia materiałów przy pomocy cięgien linowych lub łańcuchowych oraz haka, zaczepu lub chwytaka. Cięgnik może być osobnym urządzeniem lub być częścią dźwigów. Z reguły jest napędzany silnikiem, ale można wymienić także cięgniki ręczne , czyli z wykorzystaniem własnych mięśni. Z powodu na ruch nosiwa cięgniki dzielimy na: wodzarki, przyciągarki oraz wciągarki. Rodzajem cięgników jest przyciągarka która dysponuję zawiesia łańcuchowe.

Przyciągarki to urządzenia służące do przeciągania barek oraz statków. Dzielimy je na przyciągarki przewijające i nawijające.

Firmą, która oferuje maszyny potrzebne do instalowaniu dźwigu szyn jest Gantrail. Wykonywane są także usługi instalowania, oferowane jest projektowanie konstrukcji, wsparcie techniczne oraz usługi serwisowe. Przedsiębiorstwo Gantrail ma swoich przedstawicieli na całym globalnym rynku: w Afryce, w Ameryce Południowej i Ameryce Północnej, w Europie oraz w Azji, a także w Australii.

 

Be the first to comment on "Urządzenia do transportu ciężkiego."

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.