Uroki jeziora Lubie

Bierny, spokojny wypoczynek nad jeziorem zawsze może przekształcić się w aktywne formy spędzania czasu. Jest to główna zaleta wczasowania nad jeziorem. Nic nie przeszkadza nam w tym, żeby znaleźć zaciszny cypelek i tam oddawać się kontemplacji przyrody, ale też w każdej chwili możemy udać się na gwarną plażę i popływać. Krajobraz Polski bez wątpienia jest jednym z tych, które mogą pochwalić się największym zagęszczeniem jezior. Wśród nich warte uwagi jest między innymi jezioro Lubie. Jest to zbiornik leżący w województwie zachodniopomorskim, w gminie Złocieniec i zajmujące aż 1487,5 ha.

Jego rozmiary są zatem dość imponujące. Przez jezioro biegnie szlak popularny szlak kajakowy, ale jest to też prawdziwy raj dla wędkarzy. Lubie zamieszkują takie ryby jak okonie, leszcze, szczupaki, sandacze, a także sielawy i sieje. Rozległa linia brzegowa natomiast zachęca do wycieczek pieszych i rowerowych specjalnie przygotowanym szlakiem. Dużym urozmaiceniem jest fakt, że na jeziorze znajduje się 5 wysp.

Urokliwe zakątki, wzniesienia pokryte gęstymi lasami i cisza otaczająca te miejsca to tylko nieliczne z zalet jeziora Lubie. Jesienią warto wybrać się tutaj na grzybobranie. Jeśli więc zastanawiamy się, gdzie na ryby, kajaki czy żagle pojechać najlepiej, powinniśmy wybrać właśnie jezioro Lubie.

1 Comment on "Uroki jeziora Lubie"

  1. In-formatorRules | 5 lipca, 2012 at 17:00 |

    Byłem! Jezioro Lubie to jedno z naprawdę ładniejszych w Polsce, i choć zwykle bardziej latam ze http://www.sky4fly.net/ (tanie bilety) na wakacje zagraniczne, (bo atrakcje tamtejsze wciąż lepsze), to jednak i to polskie jeziorko robi wrażenie.
    Gdybym miał polecić, to albo właśnie tu, albo od razu nad jezioro Garda (na pewno da się jeszcze w tym sezonie wyhaczyć tani bilecik lotniczy)

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.