Urlop w górach

Wakacyjny wyjazd na urlop jest dla większości osób wymarzoną formą spędzania wolnego czasu. Zaplanowanie wyjazdu w określone miejsce nie jest łatwe i składa się na taką decyzję wiele czynników, przede wszystkim nasze preferencje wypoczynkowe i turystyczne. Do grupy najczęściej wybieranych miejsc na wakacje należą niewątpliwie Tatry, przyciągające zarówno miłośników górskich wędrówek, jak i tych, którzy szukają ciszy i spokoju. Co ważne, są na Podhalu miejsca mało znane i pozwalające na wypoczynek w kontakcie z naturą, bez zgiełku i hałasu, gdzie można się wyciszyć.

Na Podhalu można znaleźć jeszcze kilka takich spokojnych miejsc, między innymi w Gliczarowie Górnym. Jest to wioska położona pomiędzy Bukowiną i Białym Dunajcem na wzgórzach skąd roztacza się wspaniała panorama na Tatry. Gliczarów Górny oferuje nie tylko cisze i piękne widoki, ale także możliwość zapoznania się z prawdziwym góralskim folklorem ? co niedzielę w drewnianym kościółku czy w czasie świąt. W Gliczarowie znajdują się piesze i rowerowe szlaki turystyczne, którymi można zwiedzać okolicę a nawet wejść na Gubałówkę. W ciągu kilkunastu minut dostaniemy się na większość tatrzańskich szlaków i do Zakopanego. W okolicy Gliczarowa Górnego znajdują się także baseny termalne, wyciągi narciarskie i spływ Dunajcem. Gliczarów Górny to miejscowość, która jest atrakcyjna szczególnie dla osób wypoczywających aktywnie ? można uprawiać turystykę rowerową i trekking. To ciekawe miejsce także dla rodzin, które mogą wspólnie spędzać czas na spacerach, piknikach czy wycieczkach rowerowych. Dodatkowym atutem Gliczarowa są piękne punkty widokowe, z których rozciąga się przepiękny widok i które dają nam możliwość wykonania niezapomnianych zdjęć.

Gliczarów Górny oferuje nam również dobrze rozwiniętą bazę noclegową i gastronomiczną. Możemy spróbować regionalnych przysmaków a także pobiesiadować w góralskich karczmach w Gliczarowie. Atutem są także wygodne pensjonaty i wille w Gliczarowie, w których można wynająć komfortowe noclegi w górach. Można skorzystać z pokoi typu studio, idealnych dla rodzin z dziećmi, wspólnie grillować w ogródku czy zagrać w piłkarzyki. W Gliczarowie można spędzić aktywnie czas letniego wypoczynku i co najważniejsze, uniknąć tłumów obecnych w wielu kurortach ciesząc się pięknymi widokami i czystym powietrzem.