Ubezpieczenie assistance

Na kierowcę czyha wiele niespodzianek, niestety nie zawsze są one miłe- stłuczka z innym kierowcą, wypadek, trudności z uruchomieniem silnika… może się zdarzyć wszystko. Co zrobić jeśli nie mamy nikogo do pomocy? Dobrze jest pomyśleć wcześniej o sytuacjach, które mogą nas spotkać i nabyć ubezpieczenie assistance.

Co oferuje ubezpieczenie assistance?

Assistance jest to usługa, która służy pomocą w wielu losowych zdarzeniach dotyczących podróży samochodem. Świadczona jest przede wszystkim przez ubezpieczycieli w zakresie ubezpieczenia OC/AC, a także oferowana przez banki przy okazji nabycia ich produktów. Coraz częściej jednak figuruje jako wyodrębniony produkt. Czym się charakteryzuje? Ubezpieczyciel w ramach assistance gwarantuje kierowcy pomoc każdego dnia, przez całą dobę. Służy przede wszystkim pomocą techniczną w sytuacjach kryzysowych- w razie wypadku, kolizji oraz innych, bardziej błahych okazji (np. problem z odpaleniem silnika w zimę, wymiana opony).

Pomoc informacyjna również wchodzi w zakres ochrony assistance- może ona polegać na przekazaniu potrzebnych informacji, np. dotyczących czynnych zakładów mechanicznych lub położenia najbliższego szpitala. Jest co wybierać.

Pakiety usług assistance

Assistance funkcjonuje w pakietach, które różnią się pod względem zakresu ochrony. Nazwy i ich cechy różnią się między ubezpieczycielami, jakkolwiek mają one podobne właściwości. Assistance zazwyczaj można zakupić w dwóch lub trzech opcjach: mini, midi i maxi.

MINI to pakiet o najbardziej przystępnej cenie oraz z najmniejszą liczbą funkcji, przeznaczony dla kierowców mało wymagających. Towarzystwo ubezpieczeniowe w ramach ochrony pomaga jedynie w razie wypadku lub nieskomplikowanych awarii. Zakład ubezpieczeń podejmuje się m.in.:

  • odholowania samochodu po wypadku,
  • prostej naprawy na miejscu zdarzenia,
  • udzielenia wsparcia informacyjnego przez telefon.

MIDI jest to opcja zrównoważona, pod względem ceny oraz zakresu usług. Jest to doskonałe rozwiązanie dla zdecydowanych kierowców, którzy wiedzą czego chcą i nie lubią przepłacać za funkcje, z których pewnie nie skorzystają. Pakiet ten przeważnie posiada te same cechy co usługa MINI, jednak uzupełnione są o dodatkowe opcje, takie jak:

  • samochód zastępczy,
  • wymiana koła, otwarcie zatrzaśniętego auta,
  • transport kierowcy i pasażerów do miejsca zamieszkania.

MAXI to usługa uwzględniająca wszystkie dostępne świadczenia jakie ma do zaoferowania ubezpieczyciel. Bez wątpienia jest to assistance dla najbardziej wymagających kierowców, którzy chcą się zabezpieczyć na każdą okoliczność. Jednocześnie cechuje go najwyższa cena. To co wyróżnia opcję MAXI na tle innych to np.:

  • organizacja noclegu dla podróżujących na czas naprawy samochodu,
  • odbiór i odprowadzenie auta z naprawy,
  • organizacja pomocy lekarskiej,

Pozostaje pytanie- jaki pakiet będzie dla mnie najlepszy? Warto wspierać się zdrowym rozsądkiem i wybrać ten, który najlepiej będzie odpowiadał naszym potrzebom. Niektórzy ubezpieczyciele dają możliwość wyboru konkretnych opcji, co pomaga zapobiec przepłacaniu za opcje, które są zupełnie niepotrzebne.

Be the first to comment on "Ubezpieczenie assistance"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.