Turystyka i wycieczki w zakupach grupowych

Na czym w ogóle polegają zakupy grupowe? Specjalistyczne serwisy internetowe takie jak Snuper kojarzą zarówno usługodawców jak i klientów którzy chcą nabyć taniej produkty korzystając z rabatów. Wysokość zniżki, którą uda się wynegocjować jest różna, jednakże jej wysokość przekracza często połowę ceny

Jednymi z najczęstszych, oferowanych w ten sposób produktów są usługi turystyczne. Popularne weekendowe wycieczki dzięki grupowym zakupom mogą być teraz o wiele tańsze. Wszystko zależy od tego czy zbierze się wystarczająca ilość chętnych do wyjazdu osób, w ustalonych przez pensjonat, hotel lub sieć hoteli terminie. Jeśli tak dokonujący dużą grupą zakupu turyści mogą uzyskać rabat dochodzący nawet do siedemdziesięciu procent dzięki w cenie przeciętnego pokoju można będzie pozwolić sobie na wynajęcie pokoju o znacznie wyższym standardzie. Dokonujący zakupów pojedynczy klient nie miałby szans na tak dużą obniżkę.

Wydawać mogło by się, że tak duża obniżka cen była by dla hotelarzy nie opłacalna, więc za tak korzystną z punktu widzenia klienta ofertą kryć się musi jakiś haczyk. Nic bardziej mylnego, oferty tego rodzaju atrakcyjne są dla wszystkich uczestników. Hotelarze mogą w ten sposób zapewnić sobie komplet gości i to nie tylko w najatrakcyjniejszych terminach. Klienci zyskują gdyż mogą wynająć pokoje o wiele taniej lub pozwolić sobie na wynajęcie pokoi o znacznie wyższym standardzie, o ile objęte są taką ofertą. Tak więc zakupy grupowe to nie jest kolejna pusta reklama, do których się już zdążyliśmy przyzwyczaić, kupując tego typu usługi za pośrednictwem wspomnianego już serwisu można realnie zaoszczędzić. Czemu najpopularniejsze są zatem usługi hotelarskie i tym podobne, a nie można w taki sposób taniej kupić samochodu czy też telewizora? Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Wyjątkowo trudno było by zgromadzić dużą grupę klientów, którzy byli by zainteresowaniu zakupem konkretnego modelu samochodu, w konkretnej opcji wyposażenia. W przypadku hoteli natomiast, znacznie łatwiej jest zgromadzić osoby chętne do wyjazdu w jedno z popularniejszych miejsc, na przykład do Zakopanego. Z oferty skorzystać można dopiero wtedy, gdy znajdzie się odpowiednia ilość chętnych osób. Normalnie za taki weekendowy wyjazd zapłacić należy nawet kilkaset złotych. W tej cenie otrzymać można dobrze wyposażony pokój w raz z wyżywieniem. Oczywiście ten sam wyjazd w serwisie oferującym możliwość dokonywania zakupów grupowych będzie o wiele tańszy. W ostatnim czasie w szczególności warto zwrócić uwagę na wyjazdy zagraniczne chociażby do Wenecji. W związku z trwającym karnawałem tego rodzaju wyjazd będzie o wiele atrakcyjniejszy. Aby znaleźć takie okazje należy przeszukiwać miasta np. zakupy grupowe Warszawa, Kraków, Poznań.

Zanim podejmiemy decyzje o wyjeździe, warto sprawdzić przedtem czy na portalu oferującym możliwość dokonywania zakupów grupowych nie ma jakieś oferty hotelu czy pensjonatu w pobliżu miejsca do którego się wybieramy. Przy okazji można przejrzeć inne nie mniej atrakcyjne oferty, dzięki którym zaoszczędzić można sporo pieniędzy, które planujemy przeznaczyć na wycieczkę.

Be the first to comment on "Turystyka i wycieczki w zakupach grupowych"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.