Triki i porady, które zaoszczędzą ci czasu i pieniędzy podczas kupna używanego samochodu

Na rynku jest obecnie tak duża liczba dostępnych modeli i wersji samochodów używanych dostępnych do kupna, że wybór może wydawać się niemal nieskończony.

Na rynku jest obecnie tak duża liczba dostępnych modeli i wersji samochodów używanych dostępnych do kupna, że wybór może wydawać się niemal nieskończony, zanim dojdziesz do szczegółowych decyzji dotyczących przebiegu lub stanu używanego samochodu. Jednak rzeczywistość jest taka, że chociaż istnieje wiele przeszkód i pułapek czyhających na ciebie na rynku samochodów używanych, możesz zrobić wiele, aby sobie pomóc.

1. Wstępny wybór

Pierwsze kroki są najbardziej oczywiste. Do czego potrzebujesz swojego samochodu? Nie ma sensu kupować małego miejskiego samochodu, jeśli prawdopodobnie spędzicie wiele godzin jeżdżąc całą rodziną po autostradzie, ale podobnie nie ma sensu kupować drogiego samochodu sportowego, jeśli będzie on stał na parkingu przez większą część czasu. Zastanów się, dlaczego kupujesz ten samochód i dlaczego go potrzebujesz. Czy musisz regularnie przewozić swoją rodzinę lub czy ten samochód jest w dużej mierze dla ciebie? Czy ktokolwiek inny będzie je prowadził i jakie są ich potrzeby? Czy potrzebujesz małego hatchbacka czy dużego SUVa, napędu na cztery koła na trudne trasy lub może nisko zawieszonego samochodu typu sportowego? Czy twoja sytuacja wkrótce się zmieni jako, że planujesz dziecko, zmienisz pracę czy przeprowadzisz się do innego miejsca? Oczywiście, większość z powyższych będzie podyktowana twoim budżetem i tym, na co możesz sobie pozwolić, ale przemyśl dokładnie swoje potrzeby, ponieważ ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to powtórzyć cały proces od nowa jeśli okaże się że kupiony przez ciebie samochód nie jest odpowiedni.

Kupowanie u dealera

Kupowanie używanego samochodu od dealera jest niewątpliwie najbezpieczniejszym sposobem na zakupy używanych samochodów. Dealerzy (w tym dealer skody – www.poznan.skoda.skodex.pl) będą mieć większy wybór, szczególnie nowszych modeli, zwykle w doskonałym stanie, ale pamiętaj, aby rozejrzeć się uważnie, aby uzyskać najlepszą ofertę dla siebie. Dla porównania, niezależni dealerzy będą bardziej przystępni cenowo i zazwyczaj będą mieli nieco starsze samochody, ale zazwyczaj nie oferują takiego samego wsparcia jeśli chodzi o gwarancje.

Kupowanie od osób prywatnych

To z pewnością nie sposób na kupowanie aut dla osób o słabych nerwach – kupno samochodu prywatnie jest prawdopodobnie najbardziej ryzykowną opcją – ale jest też prawdopodobnie najtańsza opcja. Dobrą wiadomością jest to, że w drodze sprzedaży prywatnej można czasem znaleźć prawdziwe perełki, wypieszczone przez jednego właściciela. Złą wiadomością jest to, że prywatni sprzedawcy niejednokrotnie zatajają historię aut, a w szczególności ich wypadową przeszłość. Oczywiście warto skorzystać z pomocy zaufanego mechanika, zanim zdecydujesz się na kupno jakiegokolwiek samochodu. Ale jeśli samochód wygląda i kosztuje zbyt dobrze, aby mogło to być prawdziwe, to prawdopodobnie coś jest nie tak. Sprawdź każdy szczegół z uwagą i upewnij się, że zabierz auto na jazdę próbną.

Jeśli nie jesteś wystarczająco przekonany, aby zrobić to sam, weź przyjaciela (dwie pary oczu są zawsze lepsze niż jedna), a jeśli masz przyjaciela, który przy okazji zna się na mechanice samochodowej – tym lepiej. Niezależnie od wybranego modelu, kupując następny używany samochód, nie kupuj samochodu, z którego nie jesteś w 100% zadowolony.

Jeśli szukasz samochodów używanych w świetnym stanie, z udokumentowaną historią serwisowania i konserwacji oraz w atrakcyjnych cenach – dealer skody może być miejscem, którego szukasz. Odwiedź stronę internetową www.poznan.skoda.skodex.pl lub udaj się na ulicę Unii Lubelskiej 5 i poznaj szeroką ofertę firmy.

1 Comment on "Triki i porady, które zaoszczędzą ci czasu i pieniędzy podczas kupna używanego samochodu"

  1. Bardzo fajne triki i porady!
    Ja jeszcze dodam, ze jak kupuję auto używane, to narzekam na porządek w srodku, zużycie itd, co pozwala zbić cenę, a potem zamawiam sobie i tak (bo lubię) nowe pokrowce samochodowe, dopasowane stylówką do mnie (polecę jak mogę szycie pokrowców samochodowych w https://www.specjal.auto.pl/szycie-na-zlecenie/ ) – super opcja.

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.