Trendy w wystroju wnętrz

Wraz z początkiem nowego roku wiele osób zaczyna zastanawiać się nad remontem domu. Zanim wybierzemy się do marketu budowlanego lub zaczniemy przeglądać asortyment sklepów internetowych w poszukiwaniu odpowiednich płytek, warto zorientować się, jakie trendy będą promowali projektanci .

Popularnym akcentem coraz częściej spotykanych w projektach są na przykład bogato zdobione ramy luster. Wprawdzie nie w każdym wnętrzu tego rodzaju ozdoba się sprawdzi, jednak przy odpowiednio długich poszukiwaniach z pewnością uda się nam znaleźć taką ramę, która wpasuje się charakterem do stylu naszego wnętrza.

Coraz częściej we wnętrzach będziemy spotykać również tapicerowane meble obite miękkimi tkaninami. To doskonały sposób na uczynienie wnętrza bardziej przytulnym. Fotele z ciekawym wzorem sprawdzą się i w salonie i w sypialni ? wypoczynek na takim meblu to czysta przyjemność.

Jeśli chodzi o wzory, które będą najmodniejsze w 2014 r. warto zwrócić szczególną uwagę na motywy kwiatowe i geometryczne. Pamiętajmy jednak, że poduszki czy zasłony z takim wzorem to bardzo silny akcent. Należy je dobierać bardzo starannie i łączyć przede wszystkim z jednolitymi materiałami. Inaczej uzyskamy wrażenie chaosu i przesytu.

Kolory, które projektanci lansują w 2014 r. również są dość odważne. We wnętrzach królują żółć i czerwień. Nie każdy czuje się dobrze w otoczeniu takich mocnych odcieni, pamiętajmy jednak, że możemy wprowadzić je do mieszkania w drobnych, dekoracyjnych elementach, takich jak poduszki czy doniczki. Mocny akcent kolorystyczny dodaje charakteru wnętrzu. Być może nadchodząca wiosna to dobry moment na małe szaleństwo kolorystyczne?

Be the first to comment on "Trendy w wystroju wnętrz"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.