Sztuka aranżacji kuchni

Urządzając nasze kuchnie, tj pomieszczenia, w których przesiadujemy codziennie i które oczywiście powinno być genialnie urządzone, musimy kierować się nie tylko elegancją tego domowego wnętrza, ale i jego codzienną funkcjonalnością. Z jakich powodów to takie ważne?

Powodów jest co najmniej kilka: przede wszystkim, piękna kuchnia, która urzeka abstrakcyjnymi firankami, stylowymi obrusami i bajecznie kolorowymi kafelkami, a nie ma zlewu z kranem ani przydatnego dużego blatu – nie nadaje się do wygodnego użytkowania. I choć takie aranżacyjne wpadki pojawiają się niezwykle rzadko, to są wśród urządzających dom roztargnieni, którzy po prostu zapominają o tego typu szczegółach jak szerokie stoły do kuchni i jadalni, krzesła do kuchni, zmywarka czy przydatne pojemniki na przyprawy, a wagę priorytetową przykładają do śmiesznych dekoracji, które zupełnie się w każdorazowym korzystaniu z wnętrza kuchennego nie przydają.

Nim zatem umeblujemy kuchnię na dekoracyjny salon ozdóbek i piękności, który zachwyci przyszłych gości ? sprawdźmy, czy nie zapomnieliśmy przy tym o podstawach, które gwarantują nam w kuchni zwykłą przydatność.

Jeżeli pragniesz urządzić własną kuchnię z wyobraźnią i cieszyć się nie wyłącznie jej dekoratorskim wyglądem, ale i praktycznymi sprzętami, planuj całość od początku aż do rzeczy najważniejszych.

Po pierwsze: odpowiednie kafelki, na których nie będzie od razu znać paprochów i tłuszczu, meble z materiału, które nie aprobuje zapachów i nie przebarwia się w sąsiedztwie nagrzanych naczyń, najlepsza, duża lodówka na wymagające niskiej temperatury warzywa i mięsa i zamrażalniczka, która da nam szansę znacznie dłużej przechowywać jedzenie. Istotną rolę posiadają także ławy do wnętrz kuchennych, które należy wybierać pod kątem liczby osób w rodzinie, która będzie chciała przy nich siedzieć i estetycznego wyglądu.

Tego typu np. stalowy stół do jadalni może być bardziej owalny, kwadratowy lub wykonany w formie kwiatowej – absolutnie tak, jak tylko można to sobie wymarzyć.

Zwolennicy różnego rodzaju drewna mogą śmiało wybrać dla siebie drewniane stoły, albo też modernistyczne hokery barowe, na których będzie można siedzieć przy konkretnie podwyższonym blacie. Tego typu hokery barowe są współcześnie ogromne modne i zapewne będą ciekawie wyglądały w kuchniach nowoczesnych.

Bez znaczenia, co wniesiesz do domowej kuchni czy jadalni, staraj się nie zapomnieć, że to głównie tobie ma się ona szczególnie podbać i dla Ciebie być każdego dnia jak najmocniej przydatna!