Stalowe schody wewnętrzne od sprawdzonego producenta

Schody ze stali nierdzewnej plasują się w czołówce produktów do wyposażenia domu i w 2022 r. przybierają nową linię łączącą w sobie klasyczny minimalizm i designerski szyk. Jakie schody ze stali nierdzewnej są modne? Jaki rodzaj stalowych schodów wybrać?

Schody ze stali nierdzewnej i szkła – jakość, solidność, wytrzymałość

Schody z nierdzewki już od dawna utrzymują się na topie pod względem najchętniej wybieranych stalowych produktów do domu i biura. Nic dziwnego – schody wewnętrzne ze stali nierdzewiejącej są ponadczasowe i uniwersalne, świetnie się prezentują, nie są wymagające pod względem ich utrzymania i utrzymują swoją cenę.

Od lat nie zmienia się także ich podstawowa zaleta – atutem stalowych schodów z nierdzewki jest design połączony ze stalową elegancją, który zachwyca nawet najwybredniejsze gusta i sprawia, że bardzo trudno jest nie dopasować ich do jakiejkolwiek przestrzeni, nawet tej najbardziej wymagającej. Od lat schody z nierdzewki są wyposażone w stalową balustradę i barierkę ze szkła.

Zaletą schodów stalowych jest możliwość zamontowania ich w różnych warunkach – schody ze stali ze szklaną balustradą możemy zainstalować w domu, mieszkaniu, banku, szkole, przychodni, magazynie, galerii handlowej i biurowcu. Świetnie sprawdzają się na zewnątrz, zarówno w klasycznej wersji – jako trakt do sklepu, jak i jako dodatkowe wyjście awaryjne. Schody stalowe ze szkłem są lekkie, nie przytłaczają pomieszczenia, nadają się zarówno do małych mieszkań, jak i dużych domów.

Schody wewnętrzne stalowe – do mieszkania w stylu loftowym

Każdy sezon przynosi nowe rozwiązania w sposobie urządzania mieszkań. W tym roku jednym ze stylów był styl loftowy, który zadomowił się zwłaszcza w małych mieszkaniach. Do takich przestrzeni świetnie nadają się schody ze stali nierdzewnej: są niewielkie, żeberkowe, nie przytłaczają wnętrza i nie załamują światła. Schody tego typu występują w postaci schodów kręconych lub prostych, zazwyczaj w formie niezabudowanych stalowych stopni bez podstopnic. Nierzadko schody tego typu mają szklaną balustradę, często także stopnie są wykonane z grubego szkła hartowanego.  

To, czym wyróżniają się schody kręcone salowe, to nowoczesny sposób wykonania balustrady i stopni schodów, które mogą prowadzić zarówno na półpiętro w mieszkaniach dwupoziomowych, jak i stanowić dodatkowe wejście na strych albo antresolę. W przypadku pomieszczeń utrzymanych w stylu loftowym inwestorzy wybierają najczęściej schody stalowe z prostą balustradą ze stali i szkła, albo schody stalowe z balustradą ze stalowych poziomych linek.

Stalowe schody do domu w stylu japandi

Styl japandi w wyposażeniu wnętrz to jeden z trendów aranżacyjnych sezonu 2022. Schody stalowe w stylu japandi to obok surowych schodów loftowych drugi mocny akcent kończącego się sezonu. Schody wewnętrzne montowane w pomieszczeniach utrzymanych w jasnych i spokojnych barwach, bez zbędnych ekstrawagancji, pośredniczą najczęściej pomiędzy nowoczesnym stylem a klasycznymi wzorami zaczerpniętymi z typowej dla Japonii stylistyki. Stalowym schodom – klasycznym schodom pełnym albo kręconym schodom żeberkowym – towarzyszy często wysoka balustrada ze szkła, nierzadko uformowana w łuk.

Cechą charakterystyczną schodów stalowych ze szkłem w stylu japońskim jest jasna kolorystyka – dlatego schody tego typu często są wyposażone w drewniane stopnie w pastelowym kolorze i delikatną balustradę.

Modne schody z metalu w stylu modern classic

Styl modern classic to trzeci dominujący styl w wyposażeniu wnętrz, który święcił triumfy w mijającym sezonie. Charakteryzuje się on nowoczesnym łączeniem tradycyjnej, prostej linii chodów z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. Często schody wykonane w stylu modernistycznym inspirują się dawnym, modnym jako vintage stylem, który charakteryzuje się prostą konstrukcją stopni i biegu schodów oraz wymyślną barierką, np. wyginającą się w łuk.

 

W przypadku schodów modern classic możemy zdecydować się zarówno na pełne schody dwubiegowe, zabiegowe i jednobiegowe, jak i schody kręcone. Zazwyczaj stopnie schodów wewnętrznych, zwłaszcza w wersji schodów spiralnych, są niezabudowane. Schody tego typu mogą też być wyposażone w balustradę ze stali i szkła – bardzo wysoką, tworzącą nowoczesną klatkę schodową, albo standardową – do 1,5 m wysokości.