Sprzedaż nieruchomości krok po kroku

Posiadacze posiadłości z Gorzowa Wielkopolskiego często nie potrafią poradzić sobie z korzystną sprzedażą swojej posiadłości w Gorzowie. Dotyczy to zarówno nieruchomości spoza Gorzowa Wielkopolskiego. Właściciele ci, niezbyt wiedzą co zrobić, ażeby jak najszybciej i jak najlepiej sprzedać swoją nieruchomość w Gorzowie Wlkp. Przeważnie próbują zrobić to sami. Tekst alternatywny

Polecają propozycję na jakimś portalu, związanym z nieruchomościami i myślą, że to wystarczy by sprzedać posiadłość w pożądanej cenie. Błyskawicznie jednak przekonują się, że to nie jest takie łatwe jak na początku myśleli. Po wstawieniu ogłoszenia na portalu internetowym okazuje się, iż zdecydowana większość telefonów jest z agencji nieruchomości oraz od ludzi, którzy szukają tzw. okazji, to znaczy ofert nieruchomości po bardzo niskiej cenie.

Biura nieruchomości Gorzów Wlkp telefonują już w parę minut, po ukazaniu się oferty na portalu internetowym związanym ze sprzedażą mieszkań. Znaczna część agencji nieruchomości dzwoni kolejnego dnia z samego rana. Posiadacze nieruchomości w Gorzowie Wlkp. dają się często nabrać na tak zwanego klienta, który jest już ponoć zdecydowany kupić ich mieszkanie. Na nieszczęście przeważnie tego kontrahenta tak naprawdę nie ma i wcale nie było, a maklerowi chodzi tylko o to, aby zatwierdzić z właścicielem nieruchomości umowę w sprzedaży posiadłości. Właściciele mieszkań sygnują kilka lub kilkanaście takich umów i przekonują się, że tak naprawdę nic im to nie dało, gdyż po upływie kilkunastu miesięcy ich nieruchomość dalej nie jest sprzedana.

Dzieje się tak w następstwie tego, iż zdecydowana większość biur nieruchomości podpisujących tak zwaną umowę otwartą w sprzedaży mieszkań, delikatnie mówiąc niezbyt przykłada się do pracy. Biuro takie zdając sobie sprawę z tego, iż sprzedażą nieruchomości z Gorzowa Wielkopolskiego zajmuje się więcej agencji, nie marnuje czasu i pieniędzy na reklamowanie tego typu ofert. Delikwent uważa, że podpisanie paru umów z przeróżnymi biurami nieruchomości Gorzów Wlkp daje mu większą szansę sprzedaży jednakże to nie okazuje się aż takie oczywiste. Najlepszym sposobem sprzedaży mieszkań jest sygnowanie umowy pośrednictwa w sprzedaży na wyłączność.

Be the first to comment on "Sprzedaż nieruchomości krok po kroku"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.