Sposób na poradę prawną

Porada prawna przez internet

Problemy prawne mogą przytrafić się każdemu – nie trzeba prowadzić własnego biznesu, ani obracać potężnym kapitałem.  Czasem wystarczy chwila nieuwagi, niedoczytanie regulaminu, albo po prostu brak znajomości własnych praw. Nawet błahe sprawy na ogół wymagają konsultacji z prawnikiem. Tymczasem ceny usług prawniczych są naprawdę wysokie. Jest to najważniejszy powód, dla którego ludzie tak unikają wizyty w profesjonalnej kancelarii prawnej.

Jest jednak rozwiązanie wprost idealne dla tego typu spraw – pomoc prawna za pośrednictwem sieci. Jak to działa? Od kilku lat istnieje w sieci kilka polskich portali prawnych. Są to naprawę duże serwisy zawierające wszelkie kodeksy dostępne za darmo online, publikujące informacje na temat aktualnych zmian prawnych, udostępniające wzory dokumentów. Kluczową usługą jest jednak oferowanie pomocy prawnej.

W przypadku mniejszych spraw, jeśli chcemy zadać prawnikowi tylko kilka pytań, najbardziej opłaca się wykupić jedną poradę prawną. Jeśli natomiast szukamy czegoś więcej niż tylko doraźnej pomocy, wówczas bardziej korzystny jest zakup pakietu pytań. Na początku należy bardzo dokładnie opisać cały problem, tak by prawnik online mógł zapoznać się ze sprawą. Konieczne tu będzie przesłanie zeskanowanych dokumentów, pism – wszystkiego, co ma jakieś znaczenie. W odpowiedzi prawnik wycenia usługę i na podstawie tej informacji można podjąć decyzję, czy rzeczywiście chce się z jego usług korzystać.

Jakie są plusy korzystania z usług prawnych online? Przede wszystkim – cena. Koszty są dużo niższe niż w zwykłych kancelariach. Druga cecha – wygoda i oszczędność czasu. Nie trzeba dojeżdżać do kancelarii, co jest istotne zwłaszcza dla osób mieszkających poza miastem.