Sposób na bielsze zęby

Zdrowy uśmiech jest wspaniałą ozdobą  ludzkiej twarzy, a także wyrazem dobrze utrzymanego uzębienia. Nie z definicji jednak nasze zęby są perłowo białe, błyszczące i idealnie ułożone jak u spikerów telewizyjnych czy gwiazd telewizyjnych, a blask naszego uśmiechu przygaszają przebarwienia, diastemy czy ukruszenia, które nie tylko odbierają mu uroku, ale czasami są także przyczyną kompleksów. Jaki jest zatem sposób, aby nasze uzębienie wyglądało nieskazitelnie?

Gabinety dentystyczne i protetyczne oferują nam w tym zakresie wiele rozwiązań, a jednym z popularniejszych i najbardziej efektownych są licówki ceramiczne. Licówki można w skrócie przedstawić jako cienkie, przeważnie ceramiczne płytki nakładane na zęby i trwale do nich przytwierdzone.

Pozwalają one nie tylko nadać zębom odpowiedni kolor, ale także poprawić ich kształt, wyrównać ich wielkość i ułożenie. Używa się ich u ludzi z trwałymi przebarwieniami, których nie sposób wybielić, ale także aby zamaskować diastemę, kontrastujące kolorem wypełnienia, nierówności powierzchni itd. Proces wstawiania licówek składa się z dwóch części. W trakcie pierwszej wizyty dentysta spiłowuje szkliwo z powierzchni zębów.

Usuwana jest cieniutka warstwa szkliwa, aby nie uszkodzić uzębienia, lecz uzyskać efekt wymagany do skutecznego przymocowania licówek. Jeśli pacjent cierpi na nadwrażliwość zębów wskazane jest znieczulenie, dzięki czemu zabieg jest całkiem bezbolesny.

Po usunięciu wierzchniej warstwy szkliwa robiony jest wycisk zębów, na podstawie którego możliwe jest przygotowanie licówek idealnie komponujących się do zgryzu pacjenta. Na drugi etap zabiegu trzeba poczekać do kilkunastu dni – jest to okres, w którym protetyk przygotowuje licówki. W dzisiejszych czasach zazwyczaj modelowane są one automatycznie przy pomocy specjalnych programów komputerowych, co wydatnie skraca czas ich przygotowania. Tak przygotowane licówki dentysta cementuje do zębów pacjenta podczas następnej wizyty.

Zarówno proces przygotowywania jak i mocowania licówek do zębów wymaga dużej dokładności ? licówki muszą być idealnie dopasowane, aby różnica pomiędzy nimi a swoimi zębami była dla pacjenta nieodczuwalna i nie powodowała dyskomfortu. Licówki ceramiczne są niezwykle wytrzymałe, a ryzyko ich odpadnięcia przy dobrze zrobionym zabiegu – minimalne. Pomimo dość wysokiej ceny zabiegu decyduje się na niego coraz więcej osób marzących o idealnym uśmiechu. Trzeba jednak mieć na uwadze, że aby efekt był dobry i utrzymywał się długookresowo należy dbać o jamę ustną oraz codziennie pielęgnować dziąsła i zęby. To nie jest jednak zaporowa cena za urzekający uśmiech.

Be the first to comment on "Sposób na bielsze zęby"

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.