Solarium, nie koniecznie szkodliwe.

Każda kobieta marzy o pięknej opaleniźnie. Jednak w naszej strefie klimatycznej uzyskanie ładnej opalenizny, leżąc na plaży nie jest łatwe. Dlatego też solaria od kilku lat przeżywają prawdziwe oblężenie klientów.

Powszechnie mówi się, że opalanie w solarium szkodzi zdrowiu, jednak stosując się do pewnych zasad można uczynić je mniej ryzykownym

  • Konsultacja z lekarzem. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że opalanie w solarium może być niewskazane przy przyjmowaniu pewnego rodzaju leków lub środków antykoncepcyjnych. Dlatego też przed pierwszą wizytą w solarium warto zasięgnąć porady lekarza.
  • Bezpieczny czas opalania. Podczas opalania należy również stosować się do zasady ?co za dużo, to nie zdrowo?. Wszystko należy robić z umiarem, również korzystać
    z solarium. Seans najlepiej powtarzać 2-3 razy w tygodniu przez około 10 dni. Potem już tylko raz w tygodniu.  Należy pamiętać, że po 2-3 miesiącach powinno się zrobić przerwę na około cztery tygodnie.
  • Kosmetyki ochronne. Niezwykle ważne przy jakimkolwiek rodzaju opalania jest używanie odpowiednich kosmetyków, które zapewniają ochronę i pielęgnację opalonej skóry oraz zwiększają szybkość i skuteczność opalania.
  • Intensywne nawilżanie. Bardzo ważne jest aby przed i po opalaniu nawilżać skórę zarówno od wewnątrz-pijąc dużo wody zawierającej elektrolity, jak też od zewnątrz-używając balsamów i innych kosmetyków nawilżających. Jest to istotne, ze względu na to, że podczas opalania organizm intensywnie się poci i trzeba dodatkowo go nawadniać.
  • Jakość łóżka do opalania. Przed wyborem solarium, należy dowiedzieć się jakim sprzętem dysponuje. Należy wybierać te gabinety, które posiadają łóżka sprawdzonych firm z gwarancją producenta. Ważne jest także aby sprawdzić, czy dane solarium posiada lampy emitujące bezpieczny poziom promieniowania ultrafioletowego (0,3 wat na metr kwadratowy). W każdym dobrym solarium takie parametry powinny być podane.

Przestrzeganie tych kilku zasad na pewno nikomu nie sprawi problemów, a może uchronić przed wieloma poważnymi konsekwencjami.