Skóra z popękanymi naczynkami

Od dawna uważa się, iż najwymowniejszą wizytówką człowieka jest jego buzia. Ładna i wypielęgnowana przyciąga uwagę i korzystnie wpływa na naszą samoocenę. Wielu z nas, jeszcze w okresie dojrzewania, cierpiało męki, wstając każdego ranka z ogromem krost. Nikt jednak nie twierdził, że razem z dorastaniem ustąpią nasze kompleksy związane ze skórą. Skłonność do pękania naczynek będzie nas dotykać, niezależnie od wieku. Pielęgnacja skóry naczynkowej staje się obowiązkiem znacznej ilości dojrzałych kobiet i mężczyzn.

Pękające naczynka są niezwykle trudną do wyleczenia. U zarzewia ich występowania są warunki atmosferyczne, nieprawidłowe działanie systemu krwionośnego, zmiany hormonalne, alergie i menopauza. Intensyfikacja problemu zdrowotnego zapada przy złych warunkach atmosferycznych: silnym wietrze, niskich temperaturach i długotrwałym przebywaniu na słońcu. Dodatkowo problem pajączków nasila źle dobrana pielęgnacja skóry naczynkowej . W tej sprawie dobrze jest skonsultować się z dermatologiem.

Jeśli dokucza nam skóra naczynkowa kosmetyki do pielęgnacji tego typu schorzeń pomogą nam się uporać z problemem. Ponadto powinniśmy też mieć świadomość, jakie rzeczy szkodzą skórze i efektywnie hamować powstawanie następnych pajączków. Przede wszystkim, powinniśmy unikać kąpieli słonecznych, używania sauny, długotrwałych, gorących kąpieli, jedzenia pieprznych posiłków, depilowania skóry woskiem, noszenia szpilek, użytkowania kosmetyków rozgrzewających, silnie wysuszających i zawierających alkohol.

1 Comment on "Skóra z popękanymi naczynkami"

  1. Teraz dobrym pomysłem do pielęgnowania skóry są kosmetyki indyjskie – mają w sobie to „coś” co sprawia, że skóra pięknie w oczach!
    Polecam zajrzeć na Magiczne-indie.pl (fajne: olejek ajurwedyjski czy np naturalna henna).
    Moce wschodu:)

Leave a comment

Your email address will not be published.
Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.