Sklepy internetowe a serwisy aukcyjne

Duża liczba administratorów sklepów internetowych korzysta z serwisów aukcyjnych, w tym z najbardziej słynnego – Allegro. Taki rodzaj współdziałania jest bardzo zyskowny z powodu kilku istotnych aspektów.

Jednym z nich jest promocja towarów charakterystycznych dla sklepu online. Sprzedając produkty na standardowych licytacjach lub poprzez tzn. Sklepy Allegro można pokazać konsumentom kreowaną przez nas markę .

Postępując taką metodą wchodzisz w większym stopniu na rynek zbytu. Wpływa to w korzystny sposób na prawdopodobieństwo zdobycia znacznej ilości klientów. Wadliwą stroną takiego projektu jest redukcja wartości marży poprzez oddawanie procentu zarobków pośrednikom (w tym wypadku Allegro.pl).

Allegro słynie z dużej mocy SEO. Chcąc sprzedać dany towar zdobywasz duże szansę, iż uzyskasz klienta dzięki ruchu organicznemu.

Wpływa to na redukcję wydatków związanych z marketingiem w wyszukiwarkach internetowych.

Zmniejsza to także koszt materiały marketingowe na stronach poprzez na przykład linki sponsorowane ? z jakiego powodu musimy rekomendować coś, jeśli jakaś osoba wpadnie na nasz towar świadomie dzięki SE?

Korzystne efekty takiego działania zostały już pokazane dużą liczbę razy. Naśladowanie innych sklepów internetowych może się niezmiernie opłacać. Jeśli poczynania innych sklepów się sprawdzają, to dlaczego samemu także nie tak postępować? Jeżeli prowadzisz sklep internetowy z np. z książkami, sprawdź na Allegro jaka ilość e-sklepów ma tam swoje licytacje.

W konkluzji: chcąc zyskać kolejne źródło klientów towaru, warto zająć się współpracą z większymi serwisami, zwłaszcza tymi aukcyjnymi.